Šis dabiskais stimulators liks uzplaukt pat vecām sēklām

Tas gandrīz neko nemaksā un darbojas maigi.

Sēklu mērcēšana ūdenī un dažādos šķīdumos ir dārzeņu dārzkopju un dārzkopju iecienīts triks sējas sezonas priekšvakarā. Ir novērots, ka pēc procedūrām sēklas sadīgst draudzīgāk un dod spēcīgāku stādu. Ja daudzi zina par tādiem dabīgiem stimulatoriem kā alvejas sula vai medus šķīdums, tad nākamā recepte noteikti būs jaunums vairumam ekspertu.

Lai pagatavotu šo stimulatoru, nepieciešams nedaudz koksnes pelnu, sauja sīpolu miziņu un ūdens. Miziņas liek 0,5 litru tilpuma burkā, pārlej ar verdošu ūdeni, nedaudz atdzesē, iemaisa ēdamkaroti pelnu un atstāj zem vāka istabas temperatūrā uz 3 dienām. Tad šķīdumā 3-4 stundas mērcē dārzeņu vai ziedu sēklas.

Atlikušo šķidrumu nedrīkst izliet izlietnē – tas būs labs vieglais mēslojums istabas puķēm.

Iemērcot sēklas šādā ūdenī, jūs varat stimulēt to fermentāciju un citus procesus, kas veicina sēklu aktivizēšanu. Tas var uzlabot sēklu dzīvotspēju un veicināt to veiksmīgu dīgtspēju.

Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka ne visi augi prasa sēklu iemērcēšanu pirms sēšanas. Daži augi, piemēram, saknes dārzeņi vai dažas ziedu sēklas, var viegli dīgt bez iemērcēšanas. Tāpēc ir labi iepazīties ar katras augu sugas specifiskajiem prasībām un ieteikumiem attiecībā uz sēklu apstrādi pirms sēšanas.

Pievienot komentāru