Pulksteņa rādītāju pagriešana: kādi riski var rasties veselībai

Pulksteņa rādītāju pārslēgšana uz ziemas laiku šķiet nenozīmīga pārmaiņa, taču tā var būtiski ietekmēt mūsu fizisko un garīgo veselību.

Dažas cilvēku kategorijas ir jutīgākas pret laika maiņu, tāpēc ir svarīgi zināt, kā atbalstīt savu ķermeni un pārdzīvot šo periodu ar minimālu stresu.

Ārste un veselības eksperte Undīne Vernere pastāstīja par to, kā atbalstīt savu ķermeni, kad notiek laika maiņa.

Ar pulksteņa rādītāju maiņu saistītie riski

Miega un bioloģiskā ritma izmaiņas: pulksteņa maiņa var ietekmēt miegu un organisma bioloģisko ritmu. Pāreja uz ziemas laiku nozīmē, ka dienas kļūst īsākas un daudziem cilvēkiem mainās darba režīms.

Tas var izraisīt nakts atpūtas traucējumus, jo īpaši bezmiegu un miega kvalitātes pasliktināšanos. Problēmas aizmigt vai pamosties izraisa nogurumu, nespēju koncentrēties un aizkaitināmību visas dienas garumā.

Paaugstināts stresa un sirdsdarbības risks: pulksteņa pārgriešana var palielināt sirds slimību, piemēram, infarkta un hipertensijas, risku. Ja jums jau ir sirds un asinsvadu problēmas, šīs izmaiņas var izraisīt sirdsdarbības traucējumus, paaugstinātu asinsspiedienu, vairāk aritmijas epizožu un citas sirds problēmas.

Tā kā sirds un asinsvadu sistēma nodrošina skābekļa un citu uzturvielu transportēšanu uz visiem ķermeņa orgāniem un audiem, jebkurš tās darbības traucējums var radīt nopietnas sekas veselībai.

Garīgā stāvokļa pasliktināšanās: dažiem cilvēkiem pēc pulksteņa rādītāju maiņas pasliktinās garastāvoklis, rodas aizkaitināmība un psiholoģisks diskomforts. Tas var būt saistīts ar izmaiņām ikdienas režīmā, jo īpaši ar īsākām dienām, kas samazina stundu skaitu, ko varam pavadīt saulē. Tas ietekmē arī D vitamīna līmeni un serotonīna ražošanu.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Leave a Comment