Pieredzējuši pavāri iesaka pelmeņus vārīt pienā – izmēģināju un tagad daru tikai tā

Pelmeņu gatavošana tikai ūdenī šķiet ierastais un vienīgais pareizais veids. Taču tie, kas nolēma eksperimentēt un ūdeni aizstāja ar pienu, atklāja patīkamu rezultātu.

Pienā vārīti pelmeņi sanāk neticami mīksti, kā gaisīgi mākoņi, un mīkla paliek neskarta pat intensīvas vārīšanās laikā. Un tas viss pateicoties tam, kā piens mijiedarbojas ar miltu pamatni un gaļas pildījumu.

Piena proteīni – kazeīns un sūkalas – apņem mīklu, veidojot ap to tādu kā aizsargslāni. Tas neļauj glutēnam pārmērīgi izmirkt, tāpēc pelmeņi neuzbriest un saglabā savu formu. Turklāt piens padara malto gaļu maigāku, kas ir īpaši pamanāms, ja gaļa sākotnēji bija nedaudz cieta.

Ēdienu gatavošanai var izmantot pat atšķaidītu pienu ar ūdeni proporcijā 1:1, lai gan vislabāk ir ņemt pilnvērtīgu, dabīgu pienu. Uzkarsē līdz vārīšanās temperatūrai, sālī un uzmanīgi nolaiž pelmeņus. Vāra tos uz vidējas uguns apmēram 7-8 minūtes, ik pa laikam viegli apmaisot.

Šī metode piešķir pelmeņiem maigu krēmīgu garšu, un buljons ir biezs un bagātīgs, padarot to par ideālu mērces pamatni. Pievienojiet nedaudz sviesta, svaigus zaļumus un melnos piparus, un garša būs nevainojama.

Vēl viens patīkams bonuss ir tas, ka piens palīdz atbrīvoties no saldētas gaļas asās smakas, kas īpaši noder veikalā nopērkamajiem pusfabrikātiem. Tajā pašā laikā jāatceras, ka piens ātri puto, tāpēc katliņš nepārtraukti jāuzrauga, lai nepārvārītos.

Lai putas neizplūst no katliņa, tā malas ieteicams ieziest ar sviestu – tas izjauc burbuļus un novērš pārplūdi. Tāpat vajadzētu izvairīties no pelmeņu vārīšanas ar zivju vai sēņu pildījumu pienā, jo piena garša ar šādiem pildījumiem neder.

Tie, kas jau izmēģinājuši šo metodi, joko, ka pat visvienkāršākie pelmeņi pārtop izsmalcinātā restorāna ēdienā. Un, ja jūs tos pasniedzat ar skābā krējuma un svaigu dillu mērci, jūsu viesi diez vai noticēs, ka tas ir mājās gatavots ēdiens.