Pamata kopšana: padomi, kā pasargāt ādu no dehidratācijas

Dehidratēta, novecojusi, jutīga āda – hroniska stresa un nepietiekamas ikdienas kopšanas sekas. Kosmetolgi dalījās ieteikumus, kā palīdzēt ādai šādos apstākļos!  

Attīrīšana

Dienas laikā tauku dziedzeri izdala sekrētu – sebumu, kas aizsargā mūsu ādu no ultravioletā starojuma, laikapstākļu iedarbības un izžūšanas.

Sebums izdalās gan dienā, gan naktī. Dienas laikā tas absorbē putekļu, netīrumu un dekoratīvās kosmētikas mikrodaļiņas, kas nosēžas uz ādas virskārtas. Naktī tas uztur ādas darbību.

Kamēr mēs guļam, dalās jaunas šūnas un nolobās vecās, tiek atjaunoti bojātie audi. Caur epidermas porām izdalās mitrinošā krēma vai seruma paliekas. Tāpēc ādu attīrām divas reizes dienā – no rīta un vakarā, nomazgājot lieko.

Ar ko tīrīt?

Vislabāk sejas ādu tīrīt ar kumelīšu uzlējumu. Ielieciet kumelītes verdošā ūdenī, ļaujiet tām ievilkties 5-10 minūtes. Kad ūdens tperatūra ir ādai piemērota, nomazgājiet seju.

Tonizējoša procedūraem

Tonizēšana ir starpposms starp attīrīšanu un mitrināšanu, un to nevajadzētu izlaist.

Kāpēc? Tonizēšana normalizē skābju/ sārmu līdzsvaru (pH), mīkstina ādu un sagatavo to krēma/seruma uzklāšanai. Parasti toniku izvēlas atkarībā no ādas tipa.

Lasi vēl: Nosaukts dzēriens, kurš slāpes remdē labāk kā ūdens

Tāpēc, ja jūsu līdzeklis ir beidzies un jūs nevarat iegādāties jaunu, pagatavojiet toniku no kumelīšu ziediem. Aplejiet ēdamkaroti ziedkopas ar glāzi verdoša ūdens. Atstājiet uz 15-30 minūtēm, pēc tam nokāsiet, pārlejiet tīrā traukā, vēlams ar vāciņu. Šādu toniku var lietot ne ilgāk kā 3 dienas. Uzglabāt ledusskapī.

Iegādājieties toniku, kura sastāvā nav alkohola, sulfātu un parabēnu.

Kā vislabāk mitrināt ādu, lasi nākamajā lapā!

Pievienot komentāru