Noskaidro kas būtu jādara, lai skaistās atraitnītes jūs priecētu ilgi un bagātīgi

Atraitnītes ir krāšņi ziedi, kas var kļūt par lielisku dekorāciju ne tikai dārzā, bet arī uz balkona vai terases. Noskaidro ko darīt, lai tās priecētu ilgi

Atraitnītes (latīniskais nosaukums Viola tricolor vai Viola × wittrockiana) ir daudzgadīgi vai divgadīgi augi no vijolīšu dzimtas (Violaceae), kas īpaši pazīstami ar saviem košajiem un dekoratīvajiem ziediem. Šie ziedi ir pieejami dažādās krāsās – dzeltenā, violetā, zilā, sarkanā, baltā un to kombinācijās, bieži ar raksturīgām tumšākām svītrām vai plankumiem. Ziedi parasti ir lieli un izteiksmīgi, bieži vien ar kontrastējošiem toņiem un “sejiņas” rakstu.

Atkarībā no šķirnes un klimatiskajiem apstākļiem atraitnītes var ziedēt no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Tām ir nepieciešama mērena laistīšana, auglīga un labi drenēta augsne, kā arī regulāra veco ziedu nolaušana, lai veicinātu jaunu ziedu veidošanos. Šos augus var audzēt gan podos, gan tieši zemē. Interesanti, ka to ziedēšanas ilgumu iespējams paildzināt, izmantojot specifisku mēslojumu. Kā pareizi kopt atraitnītes pēc to iestādīšanas un kad tās būtu jāstāda pavasarī? Mēs sniedzam atbildes.

Atraitnīšu stādīšana pavasarī

Pēc stādīšanas svarīgi nodrošināt regulāru laistīšanu, lai atraitnītes bagātīgi un ilgstoši ziedētu. Pavasaris ir labākais laiks ziedošu augu stādīšanai, lai padarītu dārzu, balkonu vai terasi vēl skaistāku. Viens no šiem augiem ir atraitnītes, kuras ir pieejamas dažādās šķirnēs, atšķiroties gan pēc ziedu krāsas, gan ziedēšanas ilguma.

Piemērotākais laiks atraitnīšu stādīšanai ir marta beigas vai aprīļa sākums. Tā kā šie augi ir diezgan izturīgi pret aukstumu, tos var mēģināt stādīt arī februāra beigās, taču svarīgi sekot līdzi laikapstākļiem un izvairīties no sals periodiem. Pirms stādīšanas dārzā augus vēlams norūdīt. Atraitnītes var audzēt gan podos, gan zemē, izvēloties auglīgu un labi drenētu augsni ar pH līmeni ap 5–5,5. Augus ieteicams novietot saulainā vai daļēji ēnainā vietā, taču jāizvairās no pārāk intensīvas saules ietekmes.

Atkarībā no šķirnes atraitnītes var ziedēt no agra pavasara līdz pat vēlam rudenim. Jāņem vērā, ka tās ir divgadīgi augi – pirmajā gadā tās veido lapas, bet otrajā gadā zied.

Kā kopt atraitnītes pēc stādīšanas

Pēc atraitnīšu iestādīšanas svarīgi ievērot atbilstošas kopšanas vadlīnijas, kas nodrošinās veselīgu un skaistu ziedēšanu. Regulāra laistīšana ir būtiska – augiem nepieciešams mēreni mitrs substrāts, izvairoties no pārlieku lielas mitruma uzkrāšanās, kas var izraisīt dažādas problēmas. Ziedus vislabāk laistīt agri no rīta vai vakarā, lai augsne saglabātu optimālu mitruma līmeni un neizžūtu.

Ja atraitnītes sākotnēji tiek audzētas podos un plānots tās stādīt atklātā augsnē, nepieciešams veikt norūdīšanu. Tas nozīmē pakāpenisku augu pieradināšanu pie zemākas temperatūras, vairākas reizes dienā iznesot stādus svaigā gaisā. Pēc 3–4 dienām augi būs gatavi pārcelties uz āru. Interesants fakts – atraitnīšu ziedēšanu var paildzināt, regulāri nolaužot vecos ziedus. Turklāt svarīgi ir arī pareizi mēslot augus, jo tas palīdzēs tiem saņemt nepieciešamās barības vielas un veicinās skaistu un ilgstošu ziedēšanu.

Lasi vēl: “Ielejiet eļļu izlietnē un sāli podā”: Vai šādi interneta life hacki tiešām darbojas vai tomēr nē

Mēslojums ilgākai atraitnīšu ziedēšanai

Lai atraitnītes ziedētu ilgāk un bagātīgāk, svarīgi nodrošināt to ar pietiekamu kālija un fosfora daudzumu. Regulāra laistīšana un pareiza mēslošana ļaus augiem saglabāt skaistumu ilgāku laiku.

Labs risinājums ir mājās gatavots mēslojums no banāniem, jo tie ir lielisks šo barības vielu avots. Šī mēslojuma pagatavošana ir vienkārša – nogatavojušos banānu kopā ar mizu sagriež plānās šķēlēs, ievieto litra burkā, pārlej ar siltu ūdeni un aizver burku. Pēc divām dienām maisījumu izkāš caur sietu un ar to ik pēc divām nedēļām laista augus. Šāds mēslojums palīdzēs atraitnītēm ziedēt vēl ilgāk un krāšņāk.