Nevainojami veidi, kā aizstāt olas mīklā

Vai olas maz ir iespējams aizstāt, gatavojot mīklu?

Olu nozīme ceptu lietu pagatavošanā ir ļoti liela: saputotie baltumi piešķir gaisīgumu un maigumu, dzeltenumi piešķir izstrādājumiem skaistu krāsu un kraukšķīgumu, un pats svarīgākais ir tas, ka olas spēj apvienot sastāvdaļas, kas nav sajaucamas, piemēram, ūdeni un eļļu.

Taču ir situācijas, kad olu lietošana nav iespējama fizisku iemeslu dēļ vai, piemēram, tās vienkārši nav pa rokai. Mēģināsim aizstāt šo sastāvdaļu.

Etiķis un dzeramā soda

Ar šīs kombinācijas palīdzību konditorejas izstrādājumi lieliski izcepas bez olām. Etiķi labāk lietot ābolu vai vīna etiķi. 1 tējkarote cepamās sodas, kas dzēsta ar 1 ēdamkaroti etiķa, aizstāj vienu olu.

Banāns un ābolu biezenis

Banāns un 6 ēdamkarotes ābolu biezenis aizstās 2 olas un apvienos visas mīklas sastāvdaļas viendabīgā masā, bet gaisīguma iegūšanai nepieciešams papildus pievienot cepamo sodu.

Lasi vēl: 6 sievu kļūdas, kuras ir nelaimīgas laulībā

Majonēze

Trīs ēdamkarotes majonēzes aizstāj vienu olu.

Kartupeļu ciete

Ja sajauksiet vienu ēdamkaroti kartupeļu cietes, skābo krējumu un ūdeni, iegūsiet saistvielu maisījumu, kas lieliski aizstās vienu olu.

Lini

Sajauciet maltus linus ar verdošu ūdeni proporcijā viens pret divi un atstājiet uz aptuveni 5 minūtēm, līdz tie sarec. 1 ēdamkarote maltu linu aizstāj vienu olu. Maizītes iegūst riekstu garšu un lielāku blīvumu.

Sojas milti

1 tējkarote sojas miltu, kas atšķaidīta vienā ēdamkarotē ūdens, aizstāj vienu olu.

Pievienot komentāru