Mazgadīgi pusaudži naktī uzbrūk trolejbusa vadītājai

24. februārī neilgi pēc pusnakts Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par trīs agresīvi noskaņotiem pusaudžiem 23. maršruta trolejbusā. Tas tika apstādināts Dzelzavas ielā, lai sagaidītu likumsargus.

Policisti, ierodoties notikuma vietā, sastapa vienu no pasažieriem. Vīrietis pastāstīja, ka trīs puiši trolejbusā uzvedušies agresīvi, iesituši trolejbusa vadītājai pa vēderu, ar nazi atlauzuši durvis un aizbēguši. Informācija jau bija nodota Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem, lai apskatītu cietušo.

Kārtības sargi, apsekojot tuvāko apkārtni, pamanīja aprakstam atbilstošus pusaudžus. Zēni, ieraugot policijas operatīvo transportlīdzekli, ieskrēja daudzdzīvokļu namu iekšpagalmā, kur viņiem izdevās nozust no likumsargu redzesloka. Pie policijas busiņa apstājās kāda izpalīdzīga autovadītāja, kura norādīja uz netālu esošo bedri pie pagraba ieejas. Sieviete skaidroja, ka viens no bēgļiem ielēcis tajā un noslēpies.

Pusaudzis tika izcelts no bedres un aizvests uz policijas auto. Sarunas laikā 11 gadus vecais puisis apgalvoja, ka vēlajā nakts stundā devies uz veikalu, lai nopirktu ūdeni. Pusaudzis noliedza, ka būtu bijis trolejbusā un uzbrucis tā vadītājai. Jautājot, vai vecāki atļāvuši naktī doties ārā vienam, pusaudzis apgalvoja, ka, mātei nezinot, izlavījies no dzīvokļa.

Zēns nogādāts dzīvesvietā, kur mātei izskaidroti notikušā apstākļi. Sieviete atklāja, ka dēlam ir divi draugi, kuri atbilst meklēto pārkāpēju aprakstam. Dēls nevēlējās atklāt abu draugu vārdus un uzvārdus, taču māte pārskaitusies lika nevilcinoties visu izstāstīt. Sarunas laikā sieviete ievēroja, ka viņas viesistabas sekcijā aiz mīkstajām rotaļlietām slēpjas viens no dēla draugiem. Zēns izlīda ārā. Arī 13 gadus vecais pusaudzis atbilda aculiecinieka sniegtajam aprakstam.

Pēc brīža abi atzinās, ka bijuši trolejbusā, taču teica, ka vadītājai iesitis trešais draugs. Noskaidroti arī trešā zēna dati.

11 gadus vecais pārkāpējs nodots mātei. Taču, ņemot vērā to, ka dzīvoklī valdīja antisanitāri apstākļi, sieviete informēta par to, ka tuvākajā laikā tiks veikta atkārtota pārbaude par bērna dzīves apstākļiem. Savukārt 13 gadus vecais pusaudzis nogādāts uz viņa mājām, kur sastapta zēna vecmamma. Sirmā kundze atklāja, ka mazdēls ir nevaldāms un bieži uz vairākām dienām pazūd. Arī šajā reizē zēns mājās nebija rādījies aptuveni nedēļu.

Saistībā ar notikušo uzsāktas trīs administratīvā pārkāpuma lietvedības.

Lietas materiāli nosūtīti Rīgas bāriņtiesas, kā arī RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem turpmākam darbam ar ģimenēm. Tāpat tiks izvērtēta visu vecāku atbildība saistībā ar mazgadīgo bērnu klaiņošanu naktī. Vienlaikus informācija par trolejbusa vadītājai nodarītajiem miesas bojājumiem tiks nodota Valsts policijai.

Leave a Comment