“Latvijas robotikas čempionāts RTA 2018” Maltā pulcēs robotikas entuziastus

22.aprīlī plkst.10.00 – 17.00 Maltas daudzfunkcionālajā zālē (Skolas iela 5, Malta, Rēzeknes novads) notiks vērienīgs pasākums “Latvijas robotikas čempionāts RTA 2018”, ko organizē Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Inženieru fakultāte sadarbībā ar Rēzeknes novada domi.

Sacensību mērķis ir veicināt jauniešu interesi par inženierzinātnēm un attīstīt robotiku Latgales reģionā.

“Idejas rašanās pirmsākumi meklējami jau tad, kad RTA vēl tikai sāka veidot sacensību robotus. Vairāku gadu garumā tika attīstīta ideja par robotu sacensību organizēšanu mūsu pusē un piedalīšanos tajās, lai uzlabotu sacensību garu savā starpā un uzlabotu cīņu kvalitāti,” stāsta RTA profesionālā bakalaura studiju programmas “Mehatronika” absolvents Kārlis Pīgožnis, kurš kopā ar RTA vieslektoru Daini Kļaviņu ir atbildīgie par to, lai šāda veida sacensības notiktu Rēzeknes novadā un tiktu nodrošināts, ka tās ir pēc iespējas aizraujošākas.

RTA Inženieru fakultātes dekāne Ērika Teirumnieka stāsta: “RTA studējošie robotikas sacensību pieredzi ir guvuši, piedaloties dažāda veida un līmeņa sacensībās gan Latvijā, gan Igaunijā, gan Lietuvā. Tagad esam sapratuši, ka esam gatavi sacensību organizēšanai un dalībai tajās. Ceram, ka čempionātā būs dalībnieki ne tikai no studējošo vidus, bet arī no skolu jauniešu puses. RTA vada interešu izglītības nodarbības tehniskajās nozarēs, tai skaitā robotikā, Rēzeknes novada skolēniem jau piecus gadus, un ir izveidojusies jauniešu grupa, kam robotika kļuvusi par sirdslietu. Jāatzīmē, ka bez Rēzeknes novada domes atbalsta tas nebūtu iespējams. Arī RTA Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni gatavojas sacensībām. Aicinu apmeklēt sacensības ne tikai kā dalībniekiem, bet arī kā skatītājiem, lai redzētu, cik daudz mēs Latgales pusē esam sasnieguši un cik liels ir mūsu jauniešu potenciāls.“

“Manuprāt, robotikas sacensības kļūst arvien populārākas, jo strauji notiek liela tehnoloģiju attīstība, un sacensību process paliek arvien interesantāks tādēļ, ka sacensību dalībnieki atrod jaunus knifus, kā uzvarēt sacensībās,” uzskata Kārlis. “Dalība sacensībās ir ļoti noderīga turpmākai izaugsmei, jo tas ir interesants un aizraujošs veids, kā attīstīt zināšanas gan robotu būvēšanā, gan arī programmēšanā. Dalība čempionātā ir vērtīgi pavadīts laiks, te var iepazīt daudzus līdzīgi domājošus jauniešus,” saka Kārlis, kurš atzīst, ka, studējot mehatroniku, kas ir ļoti saistīta nozare ar tehnoloģijām un robotiem, sācis piedalīties robotu sacensībās un strādāt ar dažāda veida robotiem, savukārt tagad šī aizraušanās ir pārvērtusies par nopietnu hobiju.

Sacensībās piedalīties aicināti studenti, skolēni, amatieri, kā arī ikviens interesents. Vecuma ierobežojums nepastāv. Reģistrēšanās dalībai sacensībām norit elektroniski, aizpildot reģistrācijas pieteikumu. Čempionāta nolikums un informācija par reģistrāciju atrodama vietnē:

http://latvianroboticchampionship.lv/latvianroboticchampionship/ un

https://www.facebook.com/LatvianRoboticChampionshipRTA/

Dalībnieki var startēt šādās disciplīnās: Mini Sumo; Folkrace; Līnijsekošana; iRobot sumo; LEGO Sumo; LEGO Folkrace; LEGO līnijsekošana; Freestyle; Drone racing. Disciplīnu saraksts var tikt papildināts. LEGO grupas disciplīnās un Elektronikas robotu disciplīnu sacensības notiek saskaņā ar starptautiskajiem noteikumiem, pēc kādiem tiek organizēts arī Latvijas Robotikas čempionāts. Detalizēti disciplīnu noteikumi pieejami nolikumā.

Dalībnieku piedalīšanos pasākumā finansē komandējošā organizācija. Kontaktpersona par sacensību norises jautājumiem – RTA vieslektors Dainis Kļaviņš (e-pasts: [email protected]).

Jāuzsver, ka RTA Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola īsteno vispārējās vidējās izglītības matemātikas, dabaszinību un tehnikas virziena programmu, savukārt RTA ir iespējams apgūt ar robotiku saistītas programmas gan profesionālās augstākās izglītības, gan bakalaura, gan maģistra līmenī – “Mašīnbūve”, “Mehatronika”, “Programmēšanas un datortīklu administrēšana”, “Programmēšanas inženieris”, “Lāzertehnoloģijas”, “Datorsistēmas”.

Leave a Comment