Kas var palīdzēt cilvēkam ceļā uz mērķa sasniegšanu – ekspertu padomi

Lai dzīvē trāpītu mērķī, ir jāaprēķina bultas trajektorija un pēc iespējas vairāk jākoncentrējas uz punktu, kurā mērķē. Ar dzīves mērķiem ir līdzīgi: lai tos sasniegtu, ir nepieciešams precīzs aprēķins, izpratne par to, kur jātēmē, un koncentrēšanās uz to, ko vēlaties.

Kāpēc ir tik grūti sasniegt mērķi

Cilvēks vienmēr par kaut ko sapņo, bet sapnis vēl nav mērķis. Tikai vēlme būt laimīgam, laimēt miljonu vai zaudēt svaru nav pietiekama. Lai sapnis kļūtu par mērķi un izrādītos, ka tas ir sasniedzams, ir maksimāli jākonkretizē vēlamais, jāsaprot, kā to sasniegt. Lai to izdarītu, jums būs cītīgi jāstrādā un jāizveido skaidrs detalizēts rīcības plāns. Daudzi cilvēki šo posmu izlaiž, jo uzskata to par sarežģītu un ne pārāk svarīgu ceļā uz mērķa sasniegšanu.

Tā saka eksperts Konstantīns Mitins, IT-coordinate vadošais partneris:

“Paradoksāli, bet esmu dziļi pārliecināts, ka ļoti daudzi cilvēki nezina, ko tieši viņi vēlas, un viņu vēlmes tiek izteiktas aptuveni šādi: “Vispār būtu jauki, ja man būtu…”.

Kas nepieciešams, lai pareizi izvirzītu mērķi un sasniegtu to

Neskaidri formulēti sapņi, dīvainā kārtā, dažkārt arī piepildās. Bet šādos gadījumos vēlamais tiek iegūts, bet gandarījums nerodas. Lai izvairītos no šādiem grūtiem brīžiem, ir pareizi jāizvirza mērķis, nepalaižot garām nevienu soli ceļā uz tā sasniegšanu.

Ir vairāki soļi, kas jāiziet pirms vēlamās lietas sasniegšanas.

Kā formulēt mērķi, lai to sasniegtu

Mērķa formulējums, lai to sasniegtu, ir jāizstrādā līdz pēdējai detaļai. Piemēram, ja cilvēks sapņo par dzīvokli, ir jāsaprot un vizualizē mājokļa platība, tā atrašanās vieta, citu īpašnieku klātbūtne. Tad galīgais sasniedzamais mērķis skanēs šādi: divistabu dzīvoklis Rīgas priekšpilsētā bez apgrūtinājumiem.

Pirms domāt par to, kā sasniegt mērķi, ir svarīgi pārliecināties, vai tas vispār ir īstenojams. Iemācīties saprast dzīvnieku valodu ir neiespējams mērķis. Apgūt zoopsihologa profesiju, lai labāk saprastu dzīvniekus, – pavisam izpildāms uzdevums.

To, cik svarīgi ir pareizi formulēt, lai sasniegtu mērķi, apstiprina eksperts:

“Ikviens zina, ka mērķim jābūt konkrētam, izmērāmam, sasniedzamam (un tālāk pēc SMART sistēmas), taču realitātē tas bieži vien tiek formulēts diezgan abstrakti.

Tāpēc pirmais, kas var palīdzēt sasniegt mērķi, ir tā skaidra formulēšana”.

 

 

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Leave a Comment