Kas ir šī gumija, ko var redzēt pie dažām automašīnām, kas maksā 2 eiro, un kādam nolūkam tā ir paredzēta
Šī aksesuāra patiesā funkcija ir diezgan atšķirīga no tā, ko domā daudzi cilvēki, un tā cena ir ļoti zema. Lasītāji noteiktā vecumā noteikti labi atceras tā dēvēto “laimīgo siksnu” — gumijas siksnu, kas 1970. un 1980. gados bieži bija redzama, karājoties automašīnu aizmugurē.
Tolaik pilsētā izplatījās leģenda par šo neparasto gumiju, ka tā novērš automašīnas pasažieru “kratīšanos”. Taču tā nebija taisnība — tas bija tikai mīts, kas to padarīja ļoti populāru autovadītāju vidū. Tolaik gandrīz nebija nevienas automašīnas bez šīs siksnas.
Tomēr patiesībā tās funkcija nebija saistīta ar kratīšanos; tā bija zemējuma ierīce, kas novērsa statiskās elektrības uzkrāšanos automašīnā un līdz ar to arī vadītāja iespējamu elektrisko reakciju, pieskaroties durvīm, kad viņš iekāpa vai izkāpa no automašīnas.
Kas tad īsti ir šī gumija, ko joprojām var redzēt pie dažām automašīnām un kas maksā 2 eiro, un kādam mērķim tā ir paredzēta? Sākotnēji šī gumija bija pazīstama kā “Happy Tape” jeb “laimīgā lenta”.
Tolaik to izmantoja arī kā dekoratīvu elementu, jo gandrīz katra tā laika automašīna bija aprīkota ar šo siksnu. Tā maksāja mazāk nekā 10 eiro, bija nopērkama lielveikalos vai specializētajās automašīnu nodaļās, un to varēja viegli piestiprināt, izmantojot rokturi. Laimīgā lenta.
Mūsdienās šī gumija ir tikai atmiņa par pagātni, tāpat kā daudzi citi elementi, kas vai nu jau ir pazuduši no automašīnām, vai arī pazūd, piemēram, pelnu trauki vai aerodinamiskie aksesuāri, ko uzstādīja uz logiem, lai tos varētu turēt atvērtus bez caurvēja, kamēr automašīna brauc.
Lasi vēl: Mājas saldējums – ļoti viegli pagatavojams un ar bagātīgu šokolādes garšu
Šo gumiju joprojām var iegādāties internetā, lai gan tās dizains ir mainījies. Tie, kas reģistrē savus transportlīdzekļus kā vēsturiskus, bieži to uzstāda estētisku apsvērumu dēļ, jo mūsdienu automašīnas jau ir aprīkotas ar sistēmām, kas novērš nepatīkamus elektrostatiskos reakcijas pieskaroties automašīnai, kad tām pieskaras, lai gan tas nav pilnībā izslēgts.
Toreiz tā bija ļoti izplatīta. Faktiski pagātnē dažos automobiļos pat radās problēmas ar uzliesmošanos degvielas uzpildes laikā statiskās elektrības radītu dzirksteļu dēļ.