Karstā šokolāde: labākais rudens antidepresants

Aukstajās un drūmajās rudens dienās bieži vien valda pilnīga apātija pret visu. Daudzi cilvēki sāk nomākties un noslēgties sevī.

Dažus šis gadalaiks vienkārši kaitina. Citiem vairs nepietiek ārējā siltuma. Agri kļūst tumšs, un gaisma nāk arvien vēlāk un vēlāk. Aukstums, lietus un dubļi lieliski tiek galā ar daudzu cilvēku noskaņojumu, iedzenot viņus depresīvā stāvoklī.

Šādos brīžos vienkārši ir jārūpējas par savu tuvinieku un, protams, arī par savu garīgo stāvokli. Tas ir ļoti vienkārši. Jums vajadzīgas tikai trīs lietas: mājīga un ērta vide, silta kompānija un, protams, karsta šokolāde. Tomēr pēdējā minētā lieta nebūs piemērota tiem, kam ir alerģija pret šokolādes sastāvdaļām.

Lasi vēl: Vai māmiņām, kas zīda bērnu, ir atļauts krāsot matus?

Zinātnieki ir vairākkārt pierādījuši šokolādes antidepresīvās īpašības. Tā spēj arī paaugstināt dzīvesprieku, uzlabot atmiņu, stimulēt garīgo aktivitāti, pat piemērojama sirds un asinsvadu sistēmas profilaksei.

Cilvēkiem, kas uzrauga savu figūru, būs interesanti uzzināt, ka īstā tumšā šokolāde satur daudz mazāk cukura nekā tās cietās tāfelītes analogs.

Leave a Comment