Ikdienas dzīves ritms laika gaitā mainās, un saimnieces arvien biežāk pārskata savus uzskatus par dažādiem mājsaimniecības darbiem, piemēram, gultas veļas gludināšanu. Aplūkosim, vai šis process patiešām ir nepieciešams.
Gludināšanai ir gan priekšrocības, gan trūkumi. Viens no galvenajiem ieguvumiem ir izteiksmīga estētika – pedantiskajiem cilvēkiem svarīgi, lai veļa izskatās perfekti izlīdzināta. Tomēr gludināšana aizņem daudz laika, un miega laikā veļa tik un tā saburzīsies. Šī iemesla dēļ daudzi ir secinājuši, ka gultas veļas gludināšana nav nepieciešama.
Lasi arī: Vīramāte man atklāja savus slepenos drēbju mazgāšanas trikus un es ar tiem tagad dalos ar jums
Kāpēc gultas veļu nedrīkst gludināt?
Jebkuriem audumiem gludināšanas laikā samazinās hidroskopiskā funkcija, tāpēc tie sliktāk uzsūc mitrumu. Miegs tiks traucēts, jo audums vairs nespēs nodrošināt normālu ķermeņa temperatūras režīmu. Negludināta veļa bieži vien saglabā savu dabisko struktūru, kas var veicināt labāku gaisa caurlaidību un miega komfortu.
Daudzi mūsdienu gultas veļas materiāli, piemēram, kokvilna, lina vai mikrošķiedra, ir paredzēti lietošanai bez gludināšanas. Tie dabiski izlīdzinās pēc dažām lietošanas reizēm vai arī rada estētisku, viegli burzītu efektu.
Ideāls laiks gurķu sēšanai 2025. gadā, lai iegūtu bagātu ražu
Ir vēl viens fakts, kāpēc nav ieteicams gludināt gultas veļu. Proti, gludināšanas procesā uzkrājas statiskā elektrība. Daudziem cilvēkiem ir neērti gulēt, ietinoties šādā gultasveļā.
Ir labākas metodes par gludināšanu, ja tomēr, lai gultas veļa būtu gluda! Par to vairāk raksta otrā daļā!
Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk