Kāpēc kaķi pēkšņi mēdz ignorēt pakaišu kastīti – ekspertes atbilde daudzus pārsteigs

Daži mājas kaķu īpašnieki uzskata, ka dzīvnieks, kurš pēkšņi sāk ignorēt pakaišu kastīti, viņiem par kaut ko atriebjas. Šādus viedokļus atspēko felineoloģe Tamāra Ivanova.

Pēc ekspertes domām, ka kaķiem nav tāda jēdziena kā atriebība. Tomēr ja kaķis sāk ignorēt pakaišu kastīti tas parasti var liecināt par problēmām.

“Kaķi ir ļoti tīrīgi dzīvnieki, bet, ja dzīvnieks ir satraukts vai stresā, tas var doties uz tualeti nevis pakaišu kastītē, bet kādā nošķirtā vietā,” sacīja Tamāra Ivanova.

Lasi arī: Nikolajs Puzikovs nācis klajā ar lieliem jaunumiem, par kuriem jau tagad mēļo un baumo teju puse Latvijas

Problēma var būt saistīta arī ar fiziski sāpīgām sajūtām kaķim. Ja dzīvniekam neizdodas iztukšot urī**ūsli ierastajā vietā, tas var mēģināt to darīt kādā stūrī vai pat uz gultas. Arī aizcietējums var veicināt ierastās uzvedības traucējumus. Šādos gadījumos mājdzīvnieks jāparāda speciālistam.

Vēl viena problēma ir pildījuma / smilšu maiņa: tas var nepieradināti  kniebt ķepas, radīt citas jaunas vai nepatīkamas sajūtas. Tāpēc kaķis var pēkšņi neiet uz kastīti.  Mājdzīvnieks var arī izaugt no pakaišu kastes, saimniekam nemanot, un vienkārši tajā neiekļūt.

Pievienot komentāru