Kā pareizi uzlādēt mobilo telefonu, lai tas kalpotu ilgi: 5 noteikumi, par kuriem neviens pat nenojauš!

Foto – Pexels

Eksperti nākuši klajā ar lieliskiem padomiem – kā pareizi vajadzētu lādēt savu mobilo telefonu, lai tas kalpotu ilgāk? Gandrīz neviens nezina šos 5 galvenos noteikumus un tāpēc dažkārt saskaras ar vājas baterijas problēmu.

Viedtālrunis ātri izlādējas – tā ir daudzu mūsdienu tālruņu lietotāju galvenā problēma. Tūlīt pēc iegādes akumulators kalpo dienu vai ilgāk, bet pēc dažiem mēnešiem telefons sāk ļoti ātri izlādēties. Eksperti apgalvo, ka pie šīs problēmas ir vainīgi paši lietotāji! Viss esot tāpēc, ka viedtālrunis tiek nepareizi uzlādēts.

Eksperti ir nosaukuši 5 galvenos noteikumus, kā uzlādēt viedtālruni, lai akumulators ilgi kalpotu:

Foto – Pexels

1. Nedrīkst likt viedtālruni lādēties uz nakti. Tas ir jāatvieno no uzlādes uzreiz pēc akumulatora uzlādes. Ja tālrunis jau ir uzlādēts, bet ilgstoši atrodas lādēšanas režīmā, akumulatorā periodiski nelielos impulsos nepārtraukti ieplūst elektrība. Tas pārslogo akumulatoru un izraisa tā ātrāku nolietošanos.

2. Nelietojiet viedtālruni, kamēr tas tiek lādēts. Ja uzlādes laikā spēlējat spēles, skatāties filmas vai runājat pa tālruni, vienlaikus notiek divi procesi – viens, kas iztukšo akumulatoru, un otrs, kas to uzlādē. Tas noved pie akumulatora pārslodzes un tā straujākas nolietošanās.

Lasi vēl: Aizsargājiet savu Ziemassvētku eglīti no kaķa: daži vērtīgi padomi

3. Nevajag likt mobilo tālruni pie lādētāja, ja tam jau ir augsts uzlādes procents, piemēram, 95%. Pēdējos uzlādes procentos spriegums paaugstinās daudzkārt, un tas bojā ierīces stāvokli, ja tiek darīts bieži un nepamatoti.

Foto – Pexels

4. Nav pareizi pilnībā izlādēt akumulatoru. Jums nav jālieto mobilais telefons, kamēr tas izlādējas līdz 0%. Vislabāk ir uzlādēt tālruni dažas reizes dienā, tiklīdz tā uzlāde samazinās zem 80%. Tad akumulators kalpos daudz ilgāk.

5. Jūs taču nevēlaties, lai telefons pārkarst? Ja viedtālrunim ir apvalks, uzlādes laikā tas ir jānoņem. Tad gaiss labāk cirkulē un ierīce ātrāk atdziest, kā arī – tik ļoti neuzkarst. Tāpat nevajadzētu pieļaut, ka ierīce atrodas tiešos saules staros vai augstā temperatūrā.

Ja vienmēr ievērosiet šos noteikumus, viedtālrunis kalpos ilgi!

Leave a Comment