Ķirbji ir viegli audzējami un tikpat viegli saglabājami ziemā. Daudzas šķirnes var izturēt līdz pat pavasarim turpat telpā, taču ir vēl dažas lietas, kas jāņem vērā.
Ķirbju uzglabāšanas apstākļi. Ķirbji var uzglabāties ļoti ilgi, ja tiek ievēroti 3 glabāšanas nosacījumi: sausa telpa – ar augstu mitruma līmeni augļi sapūst; tumsa – ķirbis daudz mazāk uzglabājas gaismā; vēsums – temperatūrai jābūt 5-8 °C (1). Ķirbju uzglabāšanas laiks ir atkarīgs arī no ražas novākšanas. Ideāli ir tad, kad augļi ir pilnībā nogatavojušies.
Brieduma pakāpi var noteikt pēc 3 pazīmēm: garoza ir stingra; raksts uz augļa virsmas ir skaidrs; kātiņš ir sauss. Taču ir izņēmumi – vēlās šķirnes un visas pārējās, ja vasara bijusi auksta (šādos apstākļos pat agrīnie ķirbji nebūs paspējuši nobriest), var vākt nenogatavojušos. Tas nav briesmīgi, tie nogatavosies uzglabāšanas procesā, bet uz dobēm tie gulēs nedaudz mazāk nekā nogatavojušies.
Vidējā zonā ķirbjus tradicionāli novāc no 1. līdz 15. septembrim. Bet šeit ir jāseko līdzi laika prognozei, augļi jānovāc pirms pirmajām salnām (2). Aukstāka temperatūra par 0 °C samazina ķirbju derīguma termiņu.
Jebkurā gadījumā ražas novākšanu vēlams veikt skaidrā, sausā dienā, pirms aukstuma iestāšanās. Nogrieziet augļus ar apmēram 10 cm garu kātiņu – bez tā ķirbji ātrāk sapūst. Visērtākais veids, kā tos nogriezt, ir ar dārza šķēres.
Pirms uzglabāšanas ķirbji nedēļu jāžāvē, vēlams saulē. Ja laikapstākļi to atļauj, dienas laikā tie jāiznes ārā pagalmā, bet naktī, lai augļus nebojātu sals, jāieved mājā vai šķūnī. Ja ir auksts laiks vai līst lietus – var žāvēt telpās.
Ķirbju uzglabāšanas temperatūra. Optimālā ķirbju uzglabāšanas temperatūra ir -5 – 8 °C. Šādi apstākļi var būt sausā pagrabā, šķūnī, garāžā, uz apsildāmas verandas vai izolētā balkonā. Ķirbjus var uzglabāt arī dzīvoklī. zemnieki, starp citu, tā arī darīja – novietoja tos zem soliem vai nošķirtos stūros. Taču temperatūrā virs 22 °C augļi neizturēs ilgāk par 2 mēnešiem.