Kā padarīt zāģu skaidas par mēslojumu, lai iegūtu maksimālu labumu dārzā

Ir zināms, ka zāģu skaidas, īpaši svaigas, nav ieteicams iestrādāt augsnē. Šādā augsnē laba raža neaugs. Bet, ja jums ir daudz zāģu skaidu, tās ir viegli pārvērst par lielisku sastāvdaļu augsnes struktūras uzlabošanai un tās gaisa caurlaidībai.

Lai zemes gabalā ienestu zāģu skaidas pareizi, tās vispirms ir jāsagatavo.

Lai to izdarītu, ir nepieciešams sagādāt slāpekli saturošu minerālmēslu, piemēram, urīnvielu. Tās daudzumu var aprēķināt, ņemot vērā, ka katram spainītim zāģu skaidu būs nepieciešama apmēram viena sauja sausā mēslojuma. Labāk ņemt mēslojumu granulās vai pulverī.

Lai sagatavotu zāģu skaidas, ir ērti izmantot lielus divsimt litru melnus polietilēna atkritumu maisus.

Sagatavošanas process ir ļoti vienkāršs. Vecā tvertnē vai lielā dārza spainī zāģu skaidas rūpīgi samaisa ar mēslojumu noteiktajā proporcijā, iepriekš samitrina un rūpīgi iepilda maisos. Piepildīto maisu cieši aizver un atstāj vismaz uz trim nedēļām.

Šajā laikā zāģu skaidas piesātināsies ar slāpekli un kļūs nekaitīgas augsnei. Ir labi, ja zāģu skaidas iestrādā rudenī. Vasarā zāģu skaidas maisos ne tikai piesātināsies ar slāpekli, bet arī zaudēs stingrību un dzeloņainību.

Lasi vēl: Bedres uz ceļiem: 5 labākie padomi, kā saudzēt jūsu auto un autovadītāja nervus

Gan pavasarī, gan rudenī zāģu skaidas iestrādā augsnē zem visu kultūru rakšanas darbiem. Pieredze, izmantojot zāģu skaidas kartupeļu dobēs, ir veiksmīga – kartupeļi dod labu ražu ar gludiem un tīriem bumbuļiem.

Pārbaudi savas zināšanas par Latvijas filmām!

Portāls Abiem grib pārbaudīt tavas zināšanas par Latvijas filmām! Aizpildi šo ātro testu un uzzini, cik labi orientējies Latvijas kino! Tavā rīcībā būs tikai 30 sekundes!

1 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

2 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

3 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

Your score is

The average score is 69%

0%

Tomēr jāatceras, ka slāpekli saturošus mēslošanas līdzekļus nedrīkst lietot vasaras beigās. Īpaši zem augļaugiem. Tas var aizkavēt augļu nogatavošanos un pat augļu veidošanos. Kā mulču un izolatoru var izmantot arī zāģu skaidas, ar tām pārklājot dārza zemeņu, ziemas ķiploku dobes un puķu dobes ar ziemcietēm.

 

 

Leave a Comment