Japāņu speciālists atklāj, kuriem augiem guļamistaba ir īstā vieta – skaidrojums un efektu apraksts

Vai jūs bieži pamostaties, jūtoties “salauzts” pēc nakts miega? Agrāk arī man tā bija, līdz kāds japāņu ainavu dizainers un fen šui speciālists izvietoja manā guļamistabā “pareizos” augus.

Tīrs un ar skābekli bagāts gaiss būtiski ietekmē miega kvalitāti. Ir noteikti augu veidi, kas darbojas kā dabiskie filtri – tie ne tikai bagātina telpu ar noderīgām vielām, bet arī absorbē miega laikā izdalīto oglekļa dioksīdu. Daži augi darbojas kā dabīgi gaisa filtri, kas absorbē oglekļa dioksīdu un atbrīvo skābekli, īpaši naktī, palīdzot uzlabot gaisa kvalitāti un veicinot mierīgāku miegu.

Daži augi izdala mitrumu, kas palīdz uzturēt optimālu gaisa mitruma līmeni, samazinot sausa gaisa izraisītas problēmas, piemēram, sausas acis un ādu. Ir augi, kas spēj absorbēt kaitīgus ķīmiskus savienojumus un toksīnus, padarot gaisu tīrāku un veselīgāku elpošanai.

Šodien mēs jums pastāstīsim, kādus augus var un vajag novietot guļamistabā un kādus nevajadzētu. Japāņu dizainera un fen šui meistara padomi!

Pozitīvā ietekme guļamistabā

Ir svarīgi izvēlēties augus, kas veicina skābekļa izdalīšanos un oglekļa dioksīda uzsūkšanos, jo naktī mūsu elpošana kļūst viegla un vienmērīga, tāpēc arī gaisam jābūt pēc iespējas tīrākam un svaigākam.

Fikuss

Ko likt guļamistabā? Protams, fikusu! Tas patiešām ir labākais skābekļa ražotājs, dezinficē telpu. Vai zinājāt, ka fikuss savāc putekļus, un šī auga molekulas tos pārstrādā savos audos? Turklāt bioenerģētiķi atzīmē arī fikusa pozitīvo ietekmi uz cilvēka garastāvokli.

Fikuss ir pazīstams ar spēju attīrīt gaisu no toksīniem un piesārņojuma, piemēram, formaldehīda un benzola, kas var uzkrāties telpās. Tas palīdz radīt veselīgāku vidi gulēšanai. Skābekļa līmeņa uzlabošana: Fikuss veicina skābekļa līmeņa paaugstināšanos, jo tas fotosintēzes procesā uzņem oglekļa dioksīdu un izdala skābekli, īpaši dienas laikā, kas var radīt atsvaidzinošu efektu guļamistabā.

 

Hamedoreja

Hamedoreja būs ļoti aktuāla apkures sezonas sākumā, kad ievērojami samazinās mitrums, palielinās nogurums. Šis augs absorbē kaitīgos savienojumus no atmosfēras, labi mitrina gaisu. Hamedoreja izdala ozonu, kas palīdz mazināt nogurumu.

Alveja

Uz palodzes nevar iztikt bez visu iecienītās alvejas. Es to mīlu ne tikai tās lietderības dēļ (gandrīz visi mani kosmētikas līdzekļi satur tās ekstraktu), bet arī tās izskata dēļ. Par alveju mēs zinām vairāk nekā pietiekami kopš bērnības. Tās nogrieztajām apakšējām lapām piemīt lieliskas antibakteriālas un pretiekaisuma īpašības!

Tajā pašā vietā, pie alvejas, uz palodzes, var likt arī kalanhoes un pelargonijas. Kalanhoe nomierina, mazina nogurumu un trauksmi. Pateicoties tās tvaikiem, tā iedarbojas relaksējoši.

Savukārt pelargonijas ne tikai rotā interjeru, bet arī novērš bezmiegu. Ar savu smaržu tā atbaida kaitīgos kukaiņus.

Dracēna – atmosfēras tīrīšanas efektivitātes līderis. Bioenerģētiķi atzīmē tās pozitīvo ietekmi uz garastāvokli.

Un visbeidzot mans favorīts ir rozmarīns, tas izdala eļļas, kurām ir baktericīda iedarbība. Es to mīlu ēdienu gatavošanā. Tomēr rozmarīnu nav viegli kopt.

 

Daudziem augiem, piemēram, lavandai vai jasmīnam, ir nomierinoša iedarbība, kas var palīdzēt mazināt stresu un uzlabot miega kvalitāti. Augi piešķir telpai mājīgumu un dabas sajūtu, kas veicina relaksāciju un uzlabo vispārējo labsajūtu.

 

Leave a Comment