Ja jums nav mazas kravas automašīnas, māju atkritumu izvešana ārpus jūsu īpašuma var kļūt par reālu problēmu. Un runa nav par parastajiem sadzīves atkritumiem, bet gan par lapām, zariem un, iespējams, nokritušu koku stumbriem. Šādos gadījumos ļoti palīdz atkritumu sadedzināšana.
Lai sadedzinātu visus liekos atkritumus, no metāla mucas varat izveidot parastu dārza amatu. Standarta instruments, pāris strādīgu roku un nedaudz iedvesmas pārvērtīs nevajadzīgu metāla gabalu par ērtu krāsni, kas rada milzīgu daudzumu pelnu dārza mēslošanai.
Atkritumu izvešana
Svarīgi zināt
Pirmkārt, jāsaka, ka ir aizliegts dedzināt plastmasu, polietilēnu un citus līdzīgus materiālus. Tas apdraud toksisku dūmu izdalīšanos, kā arī pati ierīce tiks sabojāta: pelni pēc tam, pat ja tie ir izgatavoti no koka, būs toksiski un nepiemēroti sadzīves vajadzībām.
Savukārt ļoti labi derēs zari, lapas, sausas nezāles un cita zāle, papīrs un līdzīgi videi draudzīgi materiāli. Vienīgie dūmi, kas nāks no lapām, ir tas, ka jums vienkārši jānovieto muca tālāk no pašas vasarnīcas. Bet uz vietas būs mazāk atkritumu, un dārza augi saņems labu uzturu.
Izgatavojam plīti
Jums būs nepieciešams
tukša metāla muca 200-500 l
dzelzs durvju eņģes
metināšanas mašīna
cinkota lokšņu metāls
dzelzs lūžņi
plāna dzelzs caurule vai armatūra
cimdi
Sagatavošana
Uzvelc speciālos cimdus, lai nesavainotos vai vienkārši nesasmērētu rokas, mūs gaida labs darbs. Tātad, paņemiet mucu (tā ir jāizmanto, kauns izniekot jaunu). Tagad uzmanīgi izgrieziet mucas augšējo daļu. To arī izmantos, proti, uz dibena: kalpos par papildus pamatni plīts, lai īstā mucas dibens tik ļoti neizdegtu.
Ir pienācis laiks izgatavot durvis. Mucas pamatnē ar aci uzzīmējiet kvadrātu ar 20 cm malu. Tas būs caurums, caur kuru tiks piegādāta jūsu plīts “degviela”.
Izgrieziet kvadrāta labo pusi. Pēc tam piemetiniet pie tās 1-2 durvju eņģes – tieši tās noturēs durvis vietā. Tagad, ja vēlaties, izmantojiet dzelzs lūžņus, lai savām durvīm izveidotu kronšteinu, lai tās varētu kaut kā aizvērties. Visbeidzot, izgrieziet atlikušās malas: jums ir jauks atloks.
Pēc tam no plānas caurules vai stiegrojuma izgrieziet 4 vienādus, apmēram 7 cm garus gabalus. Tās būs krāsns kājas, lai tā nestāv uz plikas zemes vai dubļiem, ja līs. Metiniet tos mucas apakšā, lai konstrukcija būtu stabila.
Lasi vēl: Viss, ko dārznieki kautrējas jautāt par zaļmēsliem
Vāks
Laiks uztaisīt plīts vāku: lai tā lietus laikā var piedegt un pelnus neaizpludina vējš. Uz cinkotas metāla loksnes rezervei uzzīmējiet apli ar mucas gredzena diametru +1 cm. Pievienojiet vēl 5 cm un uzvelciet vēl vienu apli vāka sieniņām. Tagad izgrieziet vāku gar ārējo apli.
Tagad uzmanīgi izveidojiet šķēlumus ik pēc 5 cm, kā fotoattēlā. Tās būs vāka malas, beigās tās jānoliek uz leju. Tādā veidā tas būs labi nostiprināts pie mucas un cieši sēdēs, nenokrītot.
Tā kā cinkotā loksne ir diezgan plāna, iesakām tai no iekšpuses krusteniski piemetināt pāris metāla dzelzs sloksnes un nostiprināt ar skrūvēm.
Pēdējais pieskāriens būs vāka rokturis, kas izgatavots no dzelzs gabala un arī metināts ar metināšanas iekārtu vai vienkārši nostiprināts ar skrūvēm. Tas arī viss, krāsns ir gatava pirmajai kurināšanai un smagajiem dārza darbiem.
Uztveriet mūsu norādījumus kā pamata, jo radot kaut ko jaunu, īpaši ar savām rokām, lielā mērā atklāj jūsu radošo potenciālu. Piemēram, resnāku cauruli var piemetināt pie vāka, lai tā kalpotu kā skurstenis. Tas atvieglos darbību. Un būtu laba ideja vidū novietot armatūras režģi, lai atdalītu pelnus un ogles. Īsāk sakot, ir daudz iespēju, jums būs daudz iespēju attīstīties!