Fokača ar olīvām ir īsts gastronomisks baudījums un patiks īstiem maizes cienītājiem.
Fokača ir kulinārijas māksla, kas priecē ar savu maigo tekstūru, kraukšķīgo garoziņu un apbrīnojamo garšaugu un olīveļļas aromātu. Šī recepte, kas ir populāra visā pasaulē, paver bezgalīgas iespējas kulinārijas radošumam.
Ja jūs nekad neesat cepuši maizi, šī recepte ir ideāla vieta, kur sākt. Smaržīga, sulīga un neticami garšīga, kas piepildīs jūsu māju ar komfortu un siltumu.
Sastāvdaļas
390-420 ml silts ūdens
1 tējkarote medus (var būt cukurs vai agave)
1 ēdamkarote olīveļļa
4 g ātrais raugs
500 g milti
2 tējkarotes sāls
Olīvas un zaļumi pēc garšas
Pagatavošana
Lielā bļodā sajauciet siltu ūdeni, medu, olīveļļu un raugu. Pievienojiet miltus un sāli un mīciet mīklu. Tai jābūt mīkstai un nedaudz lipīgai.
Bļodu pārklāj ar pārtikas plēvi vai dvieli un ļauj mīklai kādu laiku nostāvēties. Ja izmantojat nakts metodi, ievietojiet to ledusskapī, ja izmantojat ātro metodi, atstājiet to istabas temperatūrā 1-1,5 stundas.
Mīklu liek uz cepešpannas, kas ietaukota ar olīveļļu, izklāj to ar rokām, veidojot vēlamo biezumu. Nosedziet un atstājiet vēl 1,5 stundas.
Pirms cepšanas ar pirkstiem izveido mīklā iedobumu, pievieno piedevas (olīvas, zaļumus, tomātus) un bagātīgi apslaka ar olīveļļu. Cep uz cepeškrāsns apakšējā režģa 220°C 18-23 minūtes līdz zeltaini brūna garoza.
Padomi
Dažādi milti uzsūc dažādu daudzumu ūdens, tāpēc sāciet ar 390 ml un pievienojiet līdz 420 ml atkarībā no mīklas konsistences. Tai jābūt mīkstai un nedaudz mitrai, bet ne pārāk biezai.
Pildījumi un variācijas: olīvas ir klasika, bet fokaču var padarīt vēl interesantāku. Mēģiniet pievienot saulē kaltētus tomātus, svaigu rozmarīnu, baziliku vai pat sieru.
Fokača ar olīvām ir īsts gastronomisks baudījums. Tā būs lieliska piedeva jebkuram ēdienam vai pat atsevišķa uzkoda.