Es nekad dzīvē vairs “humpalu” drēbes nenēsāju. Visu savācu un izmetu, pasāstīšu kāpēc

Tu atgriezies mājās, novelc darba uzvalku vai džinsus, un nemanot sniedzies pēc vecā, izstaipītā džempera, kas tev kalpo jau veselu desmitgadi.

Un tās treniņbikses ar caurumu celī? Tās taču ir tik ērtas! Man jau ir piecdesmit, un jāatzīst – es arī ilgi dzīvoju šādi. Bet tad sapratu – tas ir strupceļš. Ļaujiet man paskaidrot, kāpēc.

Vecs ne vienmēr nozīmē mājīgs

Iedomājieties: jūs uzvelkat savu iemīļoto veco džemperi. Tas ir mīksts, pazīstams un pat nedaudz sentimentāls. Bet, ja ieskatāties uzmanīgāk, redzams, ka audums ir nodilis, krāsa izbalējusi, un smarža… Nu būsim atklāti – ar laiku pat mazgātas drēbes sāk ne visai labi smaržot. Audums uzsūc virtuves aromātus, sviedru smaržu un pat cigarešu dūmus.

Kādu dienu sieva man teica: “Šajās biksēs tu izskaties kā cilvēks, kurš jau sen padevies.” Sākumā jutos aizskarts, bet pēc tam apdomājos. Viņai bija taisnība – mājās pavadām vairāk laika nekā jebkur citur. Ja valkāju drēbes, kas izskatās piemērotas tikai mājas darbiem, arī pašsajūta kļūst atbilstoša.

Jāciena sevi arī mājās

Daudzi uzskata, ka mājās var atslābināties un nedomāt par izskatu. Es piekrītu, taču ar vienu nosacījumu: atpūsties – jā, izskatīties nevīžīgi – nē. Mājas apģērbs nenozīmē vecas, izstaipītas drēbes. Tas nozīmē ērtas, tīras un koptas drēbes.

Es nolēmu pamēģināt ko jaunu. Atbrīvojos no visiem novalkātajiem T-krekliem un biksēm, kas bija piemērotas vienīgi darbiem dārzā vai garāžā. Iegādājos vairākus vienkāršus, bet stilīgus mājas apģērbu komplektus – mīkstas, patīkama auduma bikses un T-kreklus, kurus nebaidītos uzvilkt arī tad, ja pēkšņi ierastos viesi. Un ziniet, manas ikdienas sajūtas būtiski mainījās.

Apģērba psiholoģija

Apģērbs nav tikai auduma gabals – tas ietekmē arī to, kā jūtamies. Kad uzvelc tīras un kārtīgas drēbes, kļūsti enerģiskāks un pašapzinīgāks. Tas ir tāpat kā ar gultas veļu – kurš gan vēlētos gulēt saplīsušās vai nodriskātās palagās? Ja tas nav pieņemami guļamistabā, tad kāpēc gan mājās būtu jāsamierinās ar novalkātu un nepievilcīgu apģērbu?

Bet kāpēc tik daudzi pieļauj šo kļūdu? Parunāsim par to!

Vai ērtības nozīmē paviršību?

Daudziem šķiet pašsaprotami taupīt, īpaši, ja jāuztur ģimene, bērni vai mazbērni. Tas ir saprotami. Taču padomāsim godīgi – valkāt drēbes līdz pēdējam diega gabalam nav taupība, bet gan ilūzija. Mājas apģērbs var būt vienkāršs un ērts, un tam nav jābūt dārgam.

Mūsdienās ir pieejamas daudzas pieejamas, bet pieklājīgas apģērba opcijas. Mans ieteikums ir vienkāršs: iegādājieties trīs kvalitatīvus mājas apģērbu komplektus. Izvēlieties T-kreklus un bikses no dabīgiem audumiem, bez liekām detaļām un uzrakstiem. Tas neizjauks jūsu budžetu, bet ievērojami uzlabos jūsu pašsajūtu un vairos pašcieņu.

Kāpēc mājās ir svarīgi izskatīties labi

Pirmkārt, tas ir par pašcieņu. Kad mājās valkājat pieklājīgas drēbes, jūs atgādināt sev, ka esat pelnījuši izskatīties labi ne tikai sabiedrībā, bet arī paši sev. Otrkārt, tas ir cieņas apliecinājums pret apkārtējiem. Pat ja šķiet, ka neviens nepievērš uzmanību, tā nav taisnība – jūsu ģimene, kaimiņi un pat bērni pamana jūsu attieksmi pret sevi un citiem.

Un vēl viens būtisks iemesls: mājas ir mūsu patvērums, vieta, kur jūtamies visērtāk. Bet vai tiešām var justies labi izstaipītās biksēs un izbalējušā T-kreklā? Vecas un nolietotas drēbes ir kā putekļaini plaukti – tās nomāc un rada haotisku sajūtu. Savukārt tīras un koptas drēbes padara māju mājīgāku un uzlabo garastāvokli.

Nav nepieciešams gaidīt īpašu iemeslu, lai atjaunotu savu mājas garderobi. Iemesls jau ir – tava labklājība un dzīves kvalitāte. Ja vēlies vairāk laimes un harmonijas savā dzīvē, sāc ar mazumiņu. Atbrīvošanās no vecā mājas apģērba ir pirmais solis, kas var novest pie daudz lielākām pārmaiņām.

Leave a Comment