Hidrometeoroloģijas centra prognoze brīdina par laikapstākļu mainīgumu šajā ziemā, kas var radīt bīstamas parādības, piemēram, stipru snigšanu, sniegputeņus, vētras, ievērojamu apledojumu un krasu sala periodus. Gaidāms, ka termometra stabiņi Austrumeiropā varēs noslīdēt līdz -25 grādiem, bet apledojuma situācijas būs īpaši biežas.
Statistika rāda, ka pēdējo 15 gadu laikā centra ilgtermiņa prognozes ir bijušas precīzas ar iespējamību no 63% līdz 81%, kas piešķir ticamību arī šīs ziemas prognozēm.
Hidrometeoroloģijas centra zinātniskais direktors Romāns Vilfands informē, ka visaukstākais laiks sagaidāms janvārī un februārī. Tomēr viņš piebilst, ka kopumā ziemas vidējie rādītāji Austrumeiropā tiek prognozēti kā samērā maigi, neskatoties uz atsevišķām ārkārtējām epizodēm.
2025. gada ziemas prognoze: temperatūras un nokrišņu pārmaiņas Eiropā
Meteorologi prognozē, ka centrālajos un rietumu Eiropas reģionos šīs ziemas sezonā temperatūra pārsniegs ilggadējos vidējos rādītājus. Savukārt Eiropas ziemeļos sagaidāmas negatīvas temperatūras anomālijas ar spēcīgu salu. Austrumeiropā temperatūras būs tuvākas daudzgadu vidējām vērtībām, kas balstītas uz pēdējiem 30–35 gadiem.
Decembris 2024 solās būt siltāks par vidējām vērtībām Austrumeiropā.
Janvāris 2025 atnesīs spēcīgāku salu, salīdzinot ar pēdējiem gadiem.
Februāris 2025 būs neparasti silts Rietumeiropā, kā arī lielākajā daļā Austrumeiropas un Centrāleiropas.
Lasi arī : Tagad Bankas ziņos VID par klientu skaidras naudas iemaksām! Lūk, par kādām summām tiks ziņots
Nokrišņi un sniega segas veidošanās
Intensīvāki nokrišņi prognozēti oktobra otrajā pusē, kad Eiropas ziemeļdaļā iespējama snigšana un sniega segas veidošanās. Kalnainajos apvidos un dienvidu reģionos sniega segas biezums var sasniegt līdz 10 cm. Nokrišņu daudzums būs robežās no 5 līdz 10 mm.
Latvijā pašreizējie apstākļi liecina par rudens turpināšanos, un pagaidām netiek prognozēts sniegs tuvākajās dienās.