Efektīvi ir arī lēnas iedarbības mēslošanas līdzekļi, piemēram, zivju kaulu milti, kas ilgstoši nodrošina augus ar nepieciešamajām uzturvielām.
Lai nodrošinātu optimālu uzturvielu uzņemšanu, jāņem vērā arī augsnes skābums. Paprikai vislabāk piemērota viegli skāba vai neitrāla augsne (pH 6,0–6,8). Ja augsne ir pārāk skāba, to var kaļķot ar dolomīta miltiem.
Kā pareizi mēslot papriku?
Lai mēslošana būtu efektīva un nekaitētu augiem, jāievēro šādi principi:
Pirms stādīšanas – pievienojiet kompostu, humusu vai koksnes pelnus, lai nodrošinātu augsni ar ilgstoši pieejamām barības vielām.
Aktīvās augšanas laikā – izmantojiet slāpekļa mēslojumus, lai veicinātu lapu un stublāju attīstību.
Ziedēšanas un augļu veidošanās laikā – pārejiet uz fosfora-kālija mēslojumiem, lai uzlabotu ziedēšanu un augļu kvalitāti.
Regulāra mēslošana – vislabāk mēslojumu lietot ik pēc divām nedēļām, pielāgojot tā sastāvu atbilstoši auga attīstības stadijai.
Lasi vēl: “Ielejiet eļļu izlietnē un sāli podā”: Vai šādi interneta life hacki tiešām darbojas vai tomēr nē
Laistīšana – pēc mēslošanas augi obligāti jālaista, lai mēslojums vienmērīgi izšķīstu augsnē un nesadedzinātu saknes.
Lapu mēslojums – papildus sakņu mēslošanai var izmantot arī lapu mēslojumu, īpaši mikroelementu trūkuma gadījumā.
Paprikas audzēšana prasa rūpīgu pieeju mēslošanai, jo no tās atkarīgs, cik lietderīgi un ražīgi būs augi. Nodrošinot paprikai nepieciešamās uzturvielas pareizajās proporcijās un laikos, iespējams iegūt bagātīgu un kvalitatīvu ražu.
Ir svarīgi izmantot gan organiskos, gan minerālmēslus, ievērot pareizu mēslošanas režīmu un nepārdozēt mēslošanas līdzekļus. Ar pareizu pieeju paprikas audzēšanai iespējams nodrošināt ilgstošu un augstu ražu, kas priecēs gan dārznieku, gan gala patērētāju.