Brieža – Usika boksa cīņas tiešraidi legāli noskatījās vairāk nekā 90 000 cilvēku

Janvāra beigās norisinājās Pasaules boksa supersērijas pusfināla tiešraide starp Latvijas boksa zvaigzni Mairi Briedi un ukraini Oleksandru Usiku. Boksa tiešraides translāciju Latvijas iedzīvotāji varēja vērot video platformā Viaplay, kura bija iegādājusies ekskluzīvas translācijas tiesības.

Toms Circenis, Viaplay sporta programmu direktors: “Lai sniegtu iespēju sekot līdzi nebijušam sporta notikumam Latvijas boksa vēsturē, Viaplay cīņas tiešraidi nodrošināja pieejamu gan saviem video platformas, gan sadarbības partneru klientiem, gan arī restorānu, viesnīcu, bāru, kafejnīcas viesiem. Mūsu aprēķini liecina, ka Maira Brieža un Oleksandra Usika cīņas tiešraidi kopā skatījās ap 90 000 iedzīvotāju. Šis ir skatītākais sporta notikums Latvijas Viaplay platformas vēsturē.”

“Arī uz šo boksa cīņu Viaplay nodrošināja iespēju juridiskajām personām iegādāties licenci, lai boksa cīņu varētu rādīt publiskās vietās vai lietot komerciālos nolūkos,” papildina Dace Kotzeva, Par legālu saturu biedrības vadītāja. “Tika novērota pozitīva tendence no juridiskajam personām, jo tie jau laikus iegādājās nepieciešamo licenci. Būtiski arī, ka sabiedrības izpratnes līmenis par licences nepieciešamību ir augusi. Sabiedrība izprot, ka šāda pasaules mēroga sporta notikums ir liels gods Latvijai, kā arī tā organizēšana izmaksā lielas naudas summas, tai skaitā translācijas tiesību iegāde.”

Viaplay pārraidīs arī pārējās izšķirošās Pasaules boksa supersērijas cīņas. 17.februārī otrā vidējā svara pusfinālā Pasaules boksa asociācijas (WBA) titula īpašnieks Džordžs Grūvss tiksies ar Starptautiskās boksa organizācijas (IBO) čempionu Krisu Jūbenksu junioru. 24.februārī Pasaules boksa padomes (WBC) sudraba jostas īpašnieks Kalums Smits otrajā otrā vidējā svara pusfinālā tiksies ar Jurgenu Brēmeru.

Jau maijā platformā Viaplay varēs vērot finālcīņas gan otrā vidējā svara, gan pirmā smaga svara kategorijās.

Leave a Comment