Atzīts psihologs uzskaita laimīgu ģimeņu pazīmes; Svarīgākā ir trešā un devītā pazīme

Nav ideālu ģimeņu, taču ikviens spēj izveidot stipru un laimīgu ģimeni. Praktizējoša psiholoģe un mākslas terapeite Yana Lyko pastāstīja, kāds ir harmonisku attiecību noslēpums ģimenē un kā padarīt laulību laimīgu.

Viņa uzskaitīja 12 ģimenes laimes principus, pie kuriem jāstrādā visiem ģimenes locekļiem.

Ģimene ir vienots organisms. Ja tas darbojas nevainojami, tajā vienmēr valda harmonija un miers. Tieši šādas ģimenes tiek uzskatītas par laimīgām un stiprām, uzskata Yana Lyko:

“Ģimene ir cilvēku grupa, kuras pamatā ir laulība un radniecība, cilvēki, kurus saista savstarpēja atbildība, atbalsts un kopīga dzīve.

Ģimene ir cilvēks, kas dzīvo zem viena jumta. Laimīga ģimene, kāda tā ir! Katram no mums būs atšķirīgi kritēriji (pazīmes), jo katram ir savs pasaules priekšstats. Mana ģimene esmu es, mans dzīvesbiedrs un mūsu bērni (dvīņu meitenes). Mūsu ģimenei ir 9 gadi, un tā ir piedzīvojusi dažādus periodus, un sev tagad varu izcelt pazīmes, kas ir svarīgas īstai ģimenes laimei.”

 

Uzticība

Laimīgu ģimeni veido uzticēšanās, un tā ir ļoti svarīga, saka psiholoģe. Tas ir viens no svarīgākajiem punktiem, jo uzticēšanos var pelnīt gadiem ilgi, bet zaudēt vienā mirklī. Ir svarīgi uzticēties ne tikai savam laulātajam, bet arī saviem bērniem.

Uzticēšanās ir saistīta ar pieaugušo attiecībām, godīgumu, integritāti un uzticēšanos vienam otram.

 

Atbalsts

Laimīgā ģimenē neviens nepārdzīvo priekus un bēdas vienatnē. Psiholoģe uzsver, ka patiesi stipras attiecības nozīmē kopā izdzīvot dažādus dzīves mirkļus – gan pozitīvos, gan negatīvos – un atbalstīt vienam otru jebkurā centienā.

Ir svarīgi, lai katrs ģimenes loceklis varētu mierīgi un bez bailēm dalīties savās rūpēs un grūtībās un just pilnīgu tuvinieku atbalstu.

 

Saziņa

Kā saka Jana Lyko, daudzu ģimeņu lielākā problēma ir tā, ka tajās nav komunikācijas. Galu galā ir ļoti vienkārši pajautāt savam dzīvesbiedram, kā pagāja diena, kāds ir garastāvoklis, kādas sajūtas un emocijas jūs šodien pārņēma. Pajautāt viens otram par simpātijām un antipātijām. Un šeit ir svarīgi prast viens otru uzklausīt un sadzirdēt! Izrunājiet savas emocijas un sajūtas.

Nebaidieties izteikt savu viedokli, uzklausīt citus ģimenes locekļus, pārrunāt visus jautājumus. Nepārtrauciet viens otru, dodiet viens otram iespēju pārrunāt un izrunāties.

 

Laulāto “fiziskā tuvība”

Harmoniskas attiecības laimīgā laulībā ir vienādas ar harmoniju laulāto “fiziskajā tuvībā”. Lai tā nepazustu un nemaz nepazustu laulībā, ir svarīgi, saka psiholoģe, nekautrēties un pateikt, kas patīk un kas ne, izpētīt vienam otru, ienest ko jaunu un galvenais – būt īstiem, nevis izlikties, būt jutekliskiem. Jūtiet savu partneri. Pastāvīgs ķermeņa kontakts, apskāvieni, turēšanās rokās, pieskārieni.

 

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Pievienot komentāru