Nedrīkst iznest atkritumus pēc saulrieta
Mūsu senči atkritumus, kas sakrājušies ģimenei, uzskatīja par labklājības rādītāju. Atkritumu iznešana vakarā veicina finansiāla rakstura problēmas ģimenē.
Vēl viens aizlieguma iemesls – nešķīsto spēku klaiņošana diennakts tumšajā laikā. Lai neļautu nešķīstajiem spēkiem kaitēt sev un savai ģimenei, nedrīkst tiem neko dot no mājām. Savādāk pat jūsu izmestajai lietai var uzlikt lāstu.
Nedrīkst mazgāt grīdu vakarā
Saimniecīte, kas nolēmusi veikt uzkopšanu pēc saulrieta, var mājai piesaistīt nelaimes un nešķīstos spēkus, kas kaitēs visiem mājiniekiem.
Grīdu mazgāšanu vakarā mūsu senči uzskatīja par ģimenes labklājības un ienākumu aizmazgāšanu prom.
Nedrīkst mazgāt grīdu pēc ciemiņu aiziešanas
Ar savu rīcību jūs aizverat durvis savam ciemiņam atpakaļ jūsu mājās, kā arī radāt viņam nepatikšanas pa ceļam uz mājām.
Ja jūs mazgājat grīdu, kamēr jūsu ģimenes loceklis kaut kur brauc, jūs vara uzsūtīt viņam nelaimi.
Nedrīkst mazgāt traukus, ja esat ciemos
Šāds piedāvājums, kas no liekas mīļš, var pārvērsties par ģimenes problēmām. Meitene, kas ciemos esot, mazgā traukus, var uz ilgu laiku aizmirst par precībām.
Nedrīkst uz nakti atstāt netīrus traukus
Nemazgātas krūzītes saimniecei var radīt baumas par viņu. Neprecētai meitenei tāda attieksme pret traukiem sola strīdus ar mīļoto cilvēku.
Netīri šķīvji var ģimenei piesaistīt viesi, kurš jums nav patīkams, kā arī sliktas ziņas un enerģiju.
Galda piederumi, kas pirms gulētiešanas netiek nomazgāti, var jūsu dzīvei piesaistīt saniknotu cilvēku, kurš spēj jums uzlikt lāstu.
Nemazgāti katliņi piesaistīs finansiālu līdzekļu aizplūšanu prom no jums.
Savu privāto dzīvi var sabojāt, ja aiz sevis nenomazgā porcelāna traukus un izstrādājumus.
Konflikti ģimenē sagaida to sievieti, kura ir precējusies.
Ja jums palīdz kāds cits cilvēks, tad viņa negatīvās domas var palikt jūsu mājā, izjaucot labklājības enerģiju.
Virtuve mūsu senčiem bija svēta vieta, un, ja viņiem bija nepieciešama palīdzība, viņi noteikti samaksāja sīknaudā tam, kurš palīdzēja to sakārtot.
Nedrīkst ēst no naža
Tas, kurš ēd no naža, kļūst ļauns un agresīvs, un bieži maksās par savu “aso mēli”.
Mūsu senči uzskatīja, ka ēst no naža nozīmē aicināt savu paša muļķīgumu.
Vēl viens ticējuma tulkojums vēsta, ka cilvēks, kurš ēd no naža, uz sevi izsauc slimības. Tas var beigties ar ķirurģisku iejaukšanos.
Vīriešiem tāds “rituāls” solīja dzīves ilguma samazināšanos, bet meitenēm pareģoja ļaunu vīru. Grūtnieces, kuras ēda no naža, riskēja ar sava nedzimušā bērna veselību.
Nedrīkst ābolus līdz pareizticīgo svētkiem “Jabločnij Spas”
Saskaņā ar ticējumu, ābolu lietošana pirms laika var izraisīt slimības un nelaimes ģimenē.
Senči ticēja, ka baznīcas nesvētīti āboli ģimenei piesaista nelaimes, bet baznīcas svētīti āboli nes vien laimi un labklājību.
Nedrīkst likt cepuri uz galda
Tāda rīcība var ģimeni nolemt nabadzībai. Turklāt galvas rota uz galda var izprovocēt aplaupīšanu vai jūsu automašīnas nozagšanu.
Ieradums nomest cepuri uz galda var beigties ar daudziem strīdiem, turklāt ne tikai mājās, bet arī darbā, skolā, universitātē.
Nedrīkst liet pāri rokai
Ja jūs izlemsiet kaut ko ieliet blakus sēdošajam cilvēkam pāri savai rokai, tad, saskaņā ar ticējumu, piesauksiet sev un saviem tuviniekiem virkni nelaimju.
Nedrīkst atdot aizkarus
Pieņemot aizkarus no cita cilvēka, jūs varat nonākt viņa negatīvās ietekmes varā.
Ja jūs atdodat aizkarus, jūs sagaida finansiāla rakstura sarežģījumi.
Tāpat pēc ticējuma aizkari, kas ir jums atdoti, var izprovocēt ļaunas baumas par jūsu ģimeni.
Nedrīkst svinēt četrdesmit gadu jubileju
Saskaņā ar ticējumu sievietēm šie svētki var beigties ar sodu no Augšas. Viņas zaudēs savu burvību, skaistumu un prātu.
Vīrieši var samaksāt ar veselību un finansiālo labklājību.
Mūsu senči salīdzināja skaitli četrdesmit ar vārdiem “strīds” un “liktenis” (no krievu valodas «ссора» un «рок» ), tāpēc centās izvairīties no tāda neviennozīmīga datuma svinēšanas, lai izvairītos no konfliktiem un melnās joslas dzīvē.
Nedrīkst bērnus celt pāri galdam
Mūsu senči ticēja, ka zīdaiņi, kuri celti pāri galdam vai nolikti uz letas, attīstās lēnāk. Spēcīgā mēbeles enerģija palēlināja ne tikai fizisko, bet arī garīgo mazuļa attīstību.
Vēl viens skaidrojums ir saistīts ar viņsauli. Bērna celšana pāri galdam varēja piesaistīt nešķīstos spēkus, kuri bērnam uzsūtīs slimības.
Nedrīkst sēdēt uz diviem krēsliem
Mūsu senči izvairījās sēdēt uz diviem krēsliem, lai izvairītos no neskaidrības par rītdienu, un nepiesauktu sev nelaimes. Tas var arī izprovocēt alkatību, kas beigsies ar lieliem zaudējumiem.
Nedrīkst sēdēt uz spilvena
Sēdēšana uz spilvena var izprovocēt slimības gan pašam sēdētājam, gan arī liegt tam kaprīzās Veiksmes labvēlību. Izņēmums ir jaunlaulātie. Viņus svinību laikā sēdina uz spilveniem, lai jaunā ģimene ātri nostātos uz kājām, un nepiedzīvotu naudas grūtības.
Nedrīkst sēdēt uz galda
Mūsu senči galdu cienīja kā vietu, kur sapulcējas visa ģimene. Bezkaunīga sēdēšana uz galda, saskaņā ar ticējumu, draud ar nepatikšanām un pat nopietnām slimībām.
Meitene, kas sēž uz galda, riskēja nekad neapprecēties vai arī atrast vīru, kas necienīs savu sievu.
Sēdēšana uz galda mazina finansiālās iespējas. С
Nedrīkst sakrustot kājas
Kāju sakrustošana, pēc mūsu senču domām, bija veselības problēmu rašanās iemesls. Tāpat šāds paradums var radīt cilvēkā vēlmi sastrīdēties ar mājiniekiem.
Nedrīkst skatīties uz Mēnesi
Skatīties uz Mēnesi senči neieteica, jo tā cilvēks var kļūt ārkārtīgi raudulīgs un uzņēmīgs pret visāda veida nepatikšanām. Bet tāda uzvedība savukārt var izjaukt cilvēka dabīgo aizsardzību, padarot viņu pakļautu noskaušanai.
“Skatīsies uz Mēnesi – negulēsi nakti, neēdīsi dienu”. Tā runāja senos laikos, aizliedzot meitenēm priecāties par nakts spīdekli, lai neizraisītu šķiršanos ar mīļoto, jo īpaši, ja bija paredzētas kāzas.
Nedrīkst gulēt uz diviem spilveniem
Gulēt uz diviem spilveniem nozīmē paziņot Liktenim par savu neatkarību. Veiksme var no jums novērsties.
Ja viens no laulātajiem guļ uz diviem spilveniem, tad ģimenē neizbēgami būs smags skandāls, kas var beigties ar šķiršanos.
Ja jūs nosapņojat, ka guļat uz diviem spilveniem, tad gaidiet finansiāla rakstura grūtības.
Nedrīkst gulēt ar kājām pret durvīm
Gulēt ar kājām durvju virzienā nozīmē sliktu miegu un murgus.
Mūsu senči pieļāva, ka dzīvs cilvēks, kas nolēmis gulēt tādā veidā, riskē nepamosties.
Nedrīkst fotogrāfēt gulošus cilvēkus
Cilvēka dvēsele miega laikā var neatrasties ķermenī. Izbaidīsiet to ar spilgu zibspuldzi vai skaņu – gaidiet nelaimes.
Guloši bērni vairāk par citiem ir pakļauti nešķīstā spēka uzbrukumiem, tāpēc viņu filmēšana vai fotogrāfēšana ir aizliegta. Mūsu senči līdz tehnikas attīstībai centās nerādīt gulošu mazuli, lai viņu nenoskaustu.
Nedrīkst skūpstīt acis
Tādi skūpsti var izprovocēt šķiršanos ar mīļoto cilvēku.
Tāpat acu skūpstīšana var cilvēkam izraisīt veselības problēmas.
Lielākā daļa ticējumi, kas ir pastāvējuši daudzus gadus un vēl turpina veidoties, palīdz mums tikt galā ar grūtībām dzīvē. Pat tiem, kuri netic ticējumiem, ir vērts izmantot senču gudrības. Tā jūs varat saglabāt mieru mājās, uzturēt labklājību un izvairīties no slimībām.
avots: jellyroom.su
Nekad vēl neesmu lasījusi neko tik debīlu. A ko vispār drīkst darīt?