Daudzi suņu īpašnieki saskaras ar situāciju, kad viņu četrkājainais draugs pastāvīgi rej, un šķiet, ka nav redzama iemesla šādai uzvedībai.
Tomēr, suņa nepārtrauktajai riešanai vienmēr ir kāds iemesls, kas bieži vien saistīts ar suņa emocionālo vai fizisko stāvokli, uzvedības īpatnībām vai ārējiem apstākļiem.
Lai saprastu un atrisinātu šo problēmu, ir svarīgi izprast riešanas iemeslus un pielāgot pieeju, kas atbilstoši situācijai var palīdzēt sunim kļūt mierīgākam un harmoniskākam.
Suņa riešanas iemesli
Riešana ir suņa dabiskā komunikācijas forma. Tāpat kā cilvēki runā, lai izteiktu savas vajadzības un emocijas, arī suņi izmanto riešanu, lai sazinātos ar savu saimnieku un apkārtējo pasauli.
Tomēr, ja riešana kļūst par pastāvīgu suņa uzvedības elementu, tas var radīt problēmas gan pašam dzīvniekam, gan tā īpašniekam un apkārtējiem cilvēkiem.
Viens no biežākajiem riešanas iemesliem ir suņa vēlme aizsargāt savu teritoriju vai saimnieku. Suņi ir teritoriāli dzīvnieki, un riešana ir veids, kā viņi signalizē par iespējamo draudu klātbūtni.
Tas var būt saistīts ar svešiniekiem, citiem dzīvniekiem vai pat neparastiem trokšņiem, kas sunim liek justies nemierīgam.
Vēl viens izplatīts iemesls ir suņa veselības problēmas. Ja dzīvnieks jūtas slikti vai cieš no sāpēm, riešana var būt viņa veids, kā izteikt diskomfortu.
Šādā situācijā īpašniekam ir jāpievērš uzmanība un jānodrošina, ka suns saņem nepieciešamo medicīnisko palīdzību.
Stress un trauksme ir arī bieži sastopami riešanas cēloņi. Suņi var sākt riešanu, reaģējot uz neierastām situācijām vai jauniem apstākļiem, piemēram, pārvākšanos, jauniem ģimenes locekļiem vai citiem dzīvniekiem mājās.
Visbeidzot, daži suņi izmanto riešanu kā līdzekli, lai kontrolētu savu saimnieku vai piesaistītu sev uzmanību. Ja suns ir sapratis, ka riešana izraisa saimnieka reakciju – piemēram, saimnieks sāk runāt ar suni vai pievērš tam uzmanību – suns var turpināt riet, lai panāktu vēlamo rezultātu.
Četri soļi, lai risinātu riešanas problēmu
Lai palīdzētu sunim un atjaunotu mieru mājās, ir svarīgi rīkoties soli pa solim, ņemot vērā suņa uzvedības cēloņus un nepieciešamās korekcijas.
1. Apmeklējiet veterinārārstu
Pirmais solis, ja suns nepārtraukti rej, ir nodrošināt, ka dzīvnieks ir vesels. Apmeklējiet veterinārārstu, lai pārliecinātos, ka riešana nav saistīta ar fiziskām sāpēm vai veselības problēmām.
Dažreiz riešana var būt saistīta ar tādām slimībām kā ausu infekcijas, zobu problēmas vai citas slimības, kas izraisa diskomfortu. Ja veterinārārsts apstiprina, ka suns ir vesels, varat pāriet uz nākamo soli – uzvedības problēmu risināšanu.
2. Ignorējiet riešanu, lai neiedrošinātu šo uzvedību
Ja esat pārliecinājies, ka riešana nav saistīta ar veselības problēmām, ir svarīgi analizēt, kā jūs reaģējat uz suņa riešanu. Suņi ir ļoti jūtīgi pret saimnieka reakcijām, un viņi ātri saprot, kas darbojas, lai pievērstu sev uzmanību.
Ja suns rej, lai piesaistītu jūsu uzmanību, un jūs reaģējat, sunim var šķist, ka viņa uzvedība ir efektīva. Tādēļ, ja riešana nav pamatota un nenotiek nopietna iemesla dēļ, mēģiniet to ignorēt. Ar laiku suns sapratīs, ka riešana neizraisa vēlamo rezultātu, un, iespējams, tā intensitāte samazināsies.
3. Apmāciet suni ar komandām
Apmācība ir būtisks elements, lai palīdzētu sunim kļūt paklausīgākam un kontrolēt savas emocijas. Komandu “Balss!” un “Klusu!” apguve var būt ļoti efektīva, lai iemācītu sunim kontrolēt savu riešanu.
Sāciet ar to, ka lūdzat suni riet, izmantojot komandu “Balss!”, un pēc tam, kad viņš ir paklausījis, atalgojiet viņu ar kārumu. Pēc tam izmantojiet komandu “Klusu!”, lai iemācītu sunim pārtraukt riešanu pēc pieprasījuma.
Lasi vēl: Ātri pagatavojamie tomāti korejiešu gaumē – sulīga uzkoda tieši vakariņu galdam
Pacietīga un konsekventa apmācība var palīdzēt sunim saprast, kad riešana ir pieņemama un kad tā jāpārtrauc.
4. Nomieriniet suni un nodrošiniet drošības sajūtu
Dažos gadījumos riešana var būt saistīta ar bailēm vai nedrošību. Suns var riet, ja viņš jūtas apdraudēts vai nepārliecināts par apkārtējo vidi. Šādā situācijā ir svarīgi nodrošināt, ka suns jūtas drošs un pasargāts.
Mēģiniet identificēt, kas izraisa suņa bailes, un, ja iespējams, novērsiet šos faktorus. Piemēram, ja suns baidās no trokšņiem, mēģiniet radīt mierīgu vidi, kurā viņš var justies droši. Ir arī svarīgi uzturēt mieru pašam, jo suņi bieži vien atspoguļo saimnieka emocijas.
Ja esat mierīgs un pārliecināts, suns to sajutīs un varēs nomierināties.
Riešana ir dabiska suņa uzvedības sastāvdaļa, taču, ja tā kļūst pārmērīga, tas var radīt problēmas gan sunim, gan tā saimniekam. Izprotot riešanas cēloņus un pielāgojot pieeju, ir iespējams palīdzēt sunim kļūt mierīgākam un harmoniskākam.
Svarīgi ir nodrošināt, ka suns ir vesels, analizēt savu reakciju uz viņa uzvedību, apmācīt suni ar komandām un nodrošināt, ka viņš jūtas droši. Ar pacietību un konsekvenci var izveidot vidi, kurā gan suns, gan saimnieks var dzīvot mierīgi un bez stresa.