Kā mēs visi zinām, pašreizējie laikapstākļi tuvojas ziemai, ņemot vērā, ka pirms dažām dienām jau bija gaidāms stiprs sniegs un apledojuši ceļi. Šajā ziņā nekas nav mainījies un nāk grūtas dienas ar sliktiem laikapstākļiem. Tomēr, ja runājam par ziemu, ko tad īsti tā sola? Vai tiešām tas pienāks ātrāk, nekā esam pieraduši?
Atskatoties uz silto septembri, ir grūti noticēt, ka oktobris atnāca tik pēkšņi, pavisam auksts un sniegots. Ja oktobris ir tik auksts un ceļi joprojām ir sniegoti un apledojuši, ko mēs varam sagaidīt tālāk? Tieši šī iemesla dēļ slavenais dabas vērotājs Vilis Bukšs publicēja savu pareģojumu. Viņa prognozes bieži sakrīt ar realitāti, tāpēc ir pienācis laiks viņā ieklausīties!
“Kā stāsta novembra laika prognožu dabas rādītāju interpretācijas eksperts Vilis Bukšs, pastāv uzskats, ka, ja zosis rudenī neizbēg, tad ziema vēl nav atnākusi. Bet otrādi nozīmē pretējo!
Pēc Bukši domām, novembris ir nepārtrauktas konkurences mēnesis starp rudeni un ziemu. No rīta parasti līst, vakarā snieg. Bukešs arī atzīmēja, ka noteiktus uzskatus var izmantot, lai prognozētu laika apstākļus šajā laikā.
Saskaņā ar vispārpieņemto gudrību, ja sniegs nokrīt uz nesasalušas augsnes sala laikā un paliek neizkusis, tuvojas agrs pavasaris. Tautas teiciens vēsta, ka, ja sniegs klāj sasalušu augsni, nākamajā gadā būs liela raža. Kad Martinā ir auksts laiks, varat būt droši, ka nākamais marts būs silts.
Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā