Vasarā lietus un pērkona negaiss nav nekas neparasts. Un daudzi cilvēki nezina, kā pareizi uzvesties, ja ārā zibens un pērkons.
Daudzi cilvēki baidās lietot savus tālruņus pērkona negaisa laikā, jo uzskata, ka tas piesaista zibeni. Vai tā tiešām ir taisnība.
Ko saka mobilo tālruņu ražotāji?
Viedtālruņu ražotāji neiesaka lietot tālruni pērkona negaisa laikā, taču pavisam cita iemesla dēļ, nekā domā vairums cilvēku. Pērkona negaisa laikā atmosfēra daudz sliktāk vada radioviļņus, un tāpēc savienojums pasliktinās. Tā dēļ sarunas laikā var rasties papildu troksnis vai traucējumi.
Tomēr tas ir tikai ieteikums, nevis aizliegums, un to var ignorēt, jo tas attiecas uz komunikācijas kvalitāti un nebrīdina par briesmām, kas saistītas ar zibens spērieniem.
Lasi vēl: 5 efektīvi un pavisam vienkārši veidi, kā izvairīties no odu kodumiem
Tomēr pastāv risks, turklāt nedaudz negaidīts. Tā kā signāls bieži vien pazūd pērkona negaisu laikā, cilvēki bieži izstiepj rokas ar telefoniem uz augšu, lai uzlabotu savienojumu, un tādējādi pakļauj sevi zibens spēriena riskam.
Tomēr zinātnieki iesaka pērkona negaisa laikā atvienot tālruni no lādētāja, jo zibens elektriskā enerģija var izraisīt īssavienojumu, kas var izraisīt tālruņa akumulatora aizdegšanos.
Ko darīt pērkona negaisa laikā?
Ja ārā jūs pārņem negaiss, jums jāatrod zemāka vieta. Nekādā gadījumā neslēpieties zem koka, nolieciet lietussargu un aizvāciet visus metāla priekšmetus.
Ja atrodaties laukā, nestāviet taisni, bet gan paslēpieties ieplakā vai grāvī. Kalnos labāk turēties tālāk no virsotnēm un neaiztikt slapjus akmeņus.
Jums arī jāizvairās no tuvošanās ūdenstilpnēm — ūdens pievelk izdalījumus.