Ar pareizo mēslojumu paprika augs ļoti strauji

Paprika ir diezgan populāra kultūra dārzos. Diemžēl ne visi dārznieki no krūmiem iegūst bagātīgu ražu. Un tas viss tāpēc, ka viņi nezina, kā pareizi barot papriku.

Paprikai nepieciešama pastāvīga mēslošana, pretējā gadījumā jūs pat nevarat paļauties uz lieliem, gaļīgiem un sulīgiem augļiem. Tāpēc dalāmies ar labākajām paprikas mēslošanas receptēm, pateicoties kurām krūms sāks augt divreiz ātrāk.

Kā barot papriku, lai tā pieņemtos svarā?

Kad paprika tikko tiek pārstādīta atklātā zemē (un kādu laiku pēc tam), ir ļoti svarīgi nodrošināt, lai augs būtu labi izaudzis zaļo masu — bez tās augļi neiesakņosies. Un šim nolūkam varat izmantot dabiskus līdzekļus.

Šeit ir daži no labākajiem:

-nātru uzlējums – tas jānovāc, pirms sēklas ir nogatavojušās. Pietiks ar kilogramu. Tad to jāpārlej ar 8 litriem ūdens un jāatstāj ievilkties dažas dienas. Gatavais koncentrāts jāatšķaida ar ūdeni un jāaplaista zem paprika saknes;

-Rauga bāzes mēslojums – lai paprika augtu kā raugs, tā jābaro ar raugu. Tas palielinās auga imunitāti un pasargās to no sēnīšu slimībām. Pievienojiet 100 gramus rauga un 125 gramus cukura 3 litriem ūdens. Pēc tam atstājiet uz dažām dienām, lai fermentētos, un pēc tam atšķaidiet 20 mililitrus šķīduma litrā ūdens.

-Tāpat paprika augšanas sākumā ir ļoti svarīgi rūpēties par slāpekli: tas ir atbildīgs par zaļās masas aktīvu augšanu un spēcīga stumbra veidošanos. Šajā auga augšanas posmā to var barot ar amonija nitrātu, urīnvielu vai vāju vistas mēslu uzlējumu. Bet ar pēdējo jābūt ļoti uzmanīgiem, jo pretējā gadījumā pastāv sakņu apdedzināšanas risks.

Kā barot papriku jūlijā?

Bet jūlijā, kad paprika sāk veidot augļus, slāpekļa mēslošanas līdzekļi ir jāsamazina. Bet krūmam nepieciešams vairāk kālija un fosfora, un tos var iegūt gan no minerālmēsliem, gan organiskajiem mēslošanas līdzekļiem.

Šeit ir dažas iespējas, kas palīdzēs iegūt maksimālo olnīcu skaitu uz krūma:

-maizes ieraugs – ielieciet rudzu maizi, žāvētu maizi stikla vai plastmasas traukā un pārlejiet ar siltu ūdeni. Pēc tam pārklājiet ar marli vai audumu un atstājiet siltā vietā vairākas dienas, līdz parādās skāba smaka. Viena glāze ierauga jāatšķaida desmit litros ūdens un pēc tam paprika pie saknes laistiet katru nedēļu līdz mēneša beigām;

-deviņvīru spēka šķīdums – tas satur ne tikai slāpekli, bet arī daudzus citus paprika noderīgus elementus, tāpēc to var lietot jūlijā. Vienam litram deviņvīru spēka pievienojiet 10 litrus ūdens, lai neapdedzinātu paprika saknes;

-Pelni ir spēcīgs kalcija, kālija un citu mikroelementu avots. Var pievienot 100 gramus pelnu spainim ūdens vai arī apkaisīt sausus pelnus zem krūma un pēc tam vienkārši pārliet ar ūdeni.

-No minerālmēsliem īpaši noderīgi būs superfosfāts (pievienot 30 gramus uz spaini ūdens) vai kālija sulfāts (20 grami uz spaini).

Kā barot papriku augustā, lai tā ilgāk nestu augļus?

Augustā augsne pakāpeniski noplicinās, un paprika sāk vājināties, veidojot mazāk olnīcu. Tomēr savlaicīga un veiksmīga mēslošana palīdzēs labot situāciju. Augam joprojām ir nepieciešams fosfors un kālijs, bet tam nepieciešami arī citi mikroelementi – jo īpaši magnijs, cinks un bors.

Ļoti svarīgi ir arī pievienot kalciju – bez tā pat jau parādījušies augļi var sākt ciest no ziedu galu puves, un jums nebūs laika tos savākt. Augustā ieteicams organiskos mēslojumus mainīt ar minerālmēsliem.

Lasi vēl: 5 efektīvi un pavisam vienkārši veidi, kā izvairīties no odu kodumiem

Svarīgi! Ja audzējat papriku siltumnīcā, uzmanieties, lai mēslojums nesaturētu hloru: tas ļoti lēni izskalojas no augsnes, un nākotnē tas tikai kaitēs stādījumiem.

Virsējā mērce jāveic ik pēc 7-10 dienām un vēlams vakarā, lai neapdedzinātu lapas un saknes. Papriku var barot ar kalcija nitrāta vai kalcija helāta šķīdumu. Zāļu tējas un putnu mēsli tiek uzskatīti par ļoti efektīviem organiskajiem mēslošanas līdzekļiem.

Galvenās kļūdas barošanas laikā

Nepārdomāta papriku mēslošana var būt tikpat kaitīga kā mēģinājums no tās iztikt vispār. Ja esat neuzmanīgs attiecībā uz mēslošanu, tā var ātri iznīcināt augu.

Šeit ir dažas izplatītas kļūdas, ko dažreiz pieļauj pat pieredzējuši dārznieki:

-pārāk agra barošana – stādus nevar barot, kamēr neparādās 2 īstas lapas – pretējā gadījumā jūs varat sadedzināt saknes;

-pārmērīgs slāpeklis – pat jūnijā ar to jābūt uzmanīgiem, jo mēslojums var izraisīt pārmērīgu lapu augšanu, kaitējot saknēm un augļiem;

-koncentrētu šķīdumu lietošana – ja mēslošanas līdzekļus neatšķaidīsiet, kā norādīts instrukcijās, tas novedīs pie sakņu apdegumiem;

-nepietiekama laistīšana starp mēslošanu – sausa augsne arī palielina sakņu apdegumu risku;

-ignorējot paprika stāvokli – ja pēc mēslošanas pamanāt dzeltenas lapas vai vājus stublājus, mēslošanas līdzekļi ir jāpielāgo;

Nav iespējama minerālmēslu un organisko mēslošanas līdzekļu maiņa – nevajadzētu lietot tikai minerālmēslus vai tikai organiskos mēslojumus – tas nedos vēlamo rezultātu.