Pat lielā karstumā hortenzijas nenovītīs – pieredzējušu dārznieku noslēpumi

Hortenzijas ir īstas dārza skaistules, kas valdzina ar savu sulīgo ziedēšanu. Tomēr karstās vasaras dienās šie augi bieži cieš, to lapas novīst, un ziedi zaudē svaigumu.

Iemesls tam bieži vien slēpjas ne tikai mitruma trūkumā, bet arī nepareizā apūdeņošanas ūdens sastāvā. Kā izrādījās, ir vienkārši, bet ļoti efektīvi veidi, kā uzturēt hortenzijas lieliskā stāvoklī pat +35 °C temperatūrā.

Kā laistīt hortenzijas karstumā

Hortenziju ilgstošas ziedēšanas un dzīvotspējas galvenais noslēpums karstumā ir paskābināta ūdens izmantošana apūdeņošanai. Hortenzijas dod priekšroku skābai vai viegli skābai augsnei (pH 4,5–6,0), savukārt parastais krāna vai akas ūdens bieži satur lieko kaļķi.

Pastāvīga laistīšana ar šādu ūdeni noved pie augsnes alvas veidošanās, kas ir hortenziju lielākais ienaidnieks. Sārmainā vidē auga sakņu sistēma nevar pilnībā absorbēt mitrumu un barības vielas, pat ja laistīšana ir ļoti bagātīga.

Lai aizsargātu hortenzijas karstumā, sagatavojiet īpašu šķīdumu laistīšanai reizi nedēļā. Tie var būt šādi šķīdumi:

1 tējkarote citronskābes uz 10 litriem ūdens.

1 ēdamkarote 9% etiķa uz 10 litriem ūdens.

3-4 ēdamkarotes ābolu sidra etiķa uz 10 litriem ūdens (saudzīga iedarbība).

Pirms lietošanas sagatavoto ūdeni ir svarīgi nostādināt vismaz vienu dienu, lai hlors, kas var būt krāna ūdenī, iztvaikotu. Regulāra laistīšana ar šādu ūdeni (2-3 procedūras) palīdzēs hortenzijām manāmi atdzīvoties – lapas kļūs elastīgas, ziedi būs košāki, un augs kopumā labāk panesīs karstumu.

Papildu padomi hortenziju kopšanai vasarā

Ļoti karstās un sausās dienās hortenzijas cieš ne tikai no sausas augsnes, bet arī no sausa gaisa. Viegla lapu apsmidzināšana ar ūdeni agri no rīta vai vakarā palīdzēs palielināt mitrumu ap augu. Izvairieties no apsmidzināšanas dienas laikā, lai novērstu lapu apdegumus saulē.

Ap krūma pamatni obligāti jāuzklāj 5–7 cm biezs mulčas slānis. Izmantojiet kūdru, priežu skujas, mizu, labi satrūdējušas zāģu skaidas vai citus organiskus materiālus.

Mulča palīdz saglabāt mitrumu augsnē, novērš tās pārkaršanu un kavē nezāļu augšanu, radot labvēlīgākus apstākļus hortenzijas sakņu sistēmai. Bet daži mulčas veidi (piemēram, priežu skujas) papildus paskābina augsni.