Foto – ekrānuzņēmums
Mana sieva dzer tikai ūdeni no veikalos nopērkamām 5 litru pudelēm, bet tagad ar nodomu
Pēc tam paliek daudz tukšu taru, ko viņa sakrāj un it nemaz neizmet. Saku viņai, ka tur ir parasts ūdens, bet viņa netic. Bijām sanatorijā, un tur visos koridoros stāvēja dzesētāji ar vienreizlietojamiem glāzītēm. Ieskatījāmies tuvāk – caurule bija pievienota parastam ūdensvadam.
Kaimiņiene šo lietu saprata un sāka prasīt, lai dodam viņai tukšās pudeles. Kāpēc – neteica, tikai sacīja, ka noderēšot saimniecībā. Pirms dažām dienām atnācu pie viņas, un viņas viss dārzs pilns ar mūsu pudelēm. Piegāju tuvāk – no pudelēm ūdens pil zem gurķiem. Lūk, kam tās viņai vajadzīgas.
Izrādās, nav obligāti jāveido īpaša laistīšanas sistēma – to var izgatavot no nekā. Paskatījos, kā viņa to dara, un izveidoju sev tāpat. Lūk, kā tas tiek darīts:
Foto – ekrānuzņēmums
Ņēmu pudeli un nogriezu tai augšējo daļu. Pašam pilienveida laistīšanai vajadzīgas vates kociņi. Kā zināms, tie ir izgatavoti no tievām plastmasas caurulītēm.
Foto – ekrānuzņēmums
Nedaudz virs pudeles dibena jāizveido viens caurums. Tam jābūt nedaudz mazākam par vates kociņa diametru. Mana sieva ar naglu, ko bija piestiprinājis pie urbja, izveidoja šo caurumu.
Foto – ekrānuzņēmums
Vates kociņu pārgriezu uz pusēm tā, lai griezums būtu slīps. Ievietoju kociņu caurumā – sanāca cieša piegulēšana, jo caurums bija mazāks par kociņu. Konstrukcija gatava. Pārbaudām.
Foto – ekrānuzņēmums
Ielēju pudelē ūdeni – un no caurulītes uzreiz sāka pilēt ūdens pilieni. Novietoju pudeles pie katra gurķa krūma. Pilieni lēni un precīzi mitrināja zemi ap sakni.
Foto – ekrānuzņēmums
Ir viens nianses – ja pēc kāda laika ūdens pārstāj pilēt, pudeli jāpaskalo vai jāpiesit pie zemes, un process atsākas. Nav jātērē nauda dārgai pilienveida laistīšanas sistēmai.
Lasi vēl: Kādas kļūdas pieļauj autovadītāji, mainot riepas
Foto – ekrānuzņēmums
Starp citu, mans vīrs pirms kādiem pieciem gadiem pats izveidoja pilienveida laistīšanu siltumnīcā no plastmasas caurulēm. Izdarīja visu, kā pienākas – izurbis caurumus, ievietojis speciālas detaļas, no kurām izgāja tievās caurulītes.
Sākumā viss darbojās labi, bet tagad ūdens vairs nepil. Visticamāk, caurules ir aizsērējušas ar zemi. Bet šeit viss ir vienkārši.
Foto – ekrānuzņēmums
Šīs metodes priekšrocība – pudeles var pārvietot no viena krūma pie cita.
Foto – ekrānuzņēmums
Mitrums pakāpeniski nonāk līdz sakņu sistēmai. Rezultātā augi saņem nepieciešamo mitrumu, bet ūdens patēriņš ir mazāks nekā laistot ar šļūteni vai lejkannu. Lai Jums viss labi izdodas!