Es regulāri vācu kartupeļu mizas un vedu uz dārzu, lai izmantotu tās dārzā

Tā tas ir. Mūsu cilvēki neko nevar darīt, ja kaut kas nav optimizēts vai atkārtoti optimizēts. Viss ir jāliek lietā. Kā mēslojumu var izmantot pat kartupeļu mizas.

Un ne tikai. Ja jums ir cūka, tad šī ir labākā barība, un jūs to varat pielāgot kaut kā citādi. Mēģināsim noskaidrot, kā un kur var izmantot kartupeļu mizas.

 Visa pamatā ir pieredze, pieredzējušu cilvēku liecības. Ko jūs zināt par tīrīšanu? Un mums ir informācija! Varbūt kādam noderēs!

Kartupeļu mizas kā mēslojums

Mums ir viena entuziasma pilna dāma, kura baro dārzu ar mizām. Viņai vienmēr ir daudz kartupeļu, viņa dzīvo privātmājā, tāpēc viņai šo mizu ir vairāk nekā pietiekami. Pārpalikumus vienmēr izžāvē vai pat sasaldē. Tiklīdz sezona sākas, tā uzreiz sāk barot ar mizām dārzu. Šī miza ir pilna ar visdažādākajām noderīgām lietām, bez ķimikālijām, tikai tīras organiskās vielas.

Tomēr mūsu kundze atzīst, ka visam ir savi plusi un mīnusi, taču viņas gadījumā vislabākās ir kartupeļu mizas. Viņasprāt, kartupeļu mizām ir vairākas priekšrocības salīdzinājumā ar parastajiem organiskajiem atkritumiem. Piemēram.

1.Cilvēki pastāvīgi ēd kartupeļus, un tāpēc, teiksim, ziemā jūs varat savākt patiešām lielu daudzumu “mēslojuma”. Pietiek visai sezonai.

2.Kundze ir pārliecināta, ka visa veida noderīguma bagātības ziņā tīrīšana nav zemāka par citām organiskajām vielām un nav jāuztraucas par augu “pārbarošanu”.

3.Salīdzinot ar ķīmiskajiem mēslošanas līdzekļiem, šeit viss ir dabisks, tāpēc jums nav jāuztraucas par to, ka augos ir ķīmiskas vielas.

Kartupeļu mizas kā mēslojums

It kā viss ir skaidrs. Vienkārši ziniet, izkaisiet kartupeļu mizas pa dārzu, tie lēnām sapūtīs, augi tiks pabaroti, tie augs enerģiski! Tomēr ir arī trūkumi. Tie ir izteikti šādi.

1.Liels daudzums mizu, kas glīti izkaisīti pa dārzu, var pievilināt grauzējus. Protams, sava veida bonuss.

2.Lai panāktu pamanāmu efektu, ir svarīgi augus pastāvīgi barot. Šim nolūkam ir nepieciešams daudz mizu (svaigas, starp citu, sadalās ilgi).

3.Joprojām ir grūti piesātināt augsni ar noderīgiem elementiem; jums pastāvīgi jāuzrauga koncentrācija.

Lasi vēl: Katrs dārznieks domā par savu komposta bedri; es pastāstīšu, kā sagatavot ideālo kompostu

Atliek noskaidrot, kā sagatavot mēslojumu un kādos daudzumos. Vai tiešām mizas vajag tikai sakraut uz zemes un pēc tam tās kārtīgi ierakt? Pārsteidzoši, mūsu dāma dara tieši tā! Katru pavasari viņa saka, ka tas ir tieši tas, kas vajadzīgs. Tomēr viņš piebilst, ka ir arī citi varianti.

Kā pagatavot mēslojumu

1.Attīrošo novārījumu jāaplej ar verdošu ūdeni un jāatstāj ievilkties pāris dienas. Pēc tam mizu var izmest un iegūto šķidrumu ik pēc divām nedēļām ielej pie augu saknēm.

2.Milti – Žāvētās mizas nepieciešams samalt miltos (putrā). Tos vajadzētu kaisīt uz augsnes augu sakneņu zonā. Miltu pārpalikumu var uzglabāt sausos auduma maisiņos.

Ar novārījumu vislabāk laistīt sakņu dārzeņus. Tajos ietilpst sīpoli, redīsi, ķiploki un burkāni. Jūnijā jau var aktīvi laistīt. Milti vairāk piemēroti ogām un augļiem. Mūsu dārzniece apgalvo, ka, piemēram, avenes pēc mēslošanas ar miltiem kļuva lielākas un saldākas. Nu, ir stimuls pārbaudīt, vai tā ir taisnība!

Daži vārdi par to, kā sagatavot mizas nākotnei un kur tās likt uzglabāšanai. Nav jābūt gudram. Ja dārzā ir vieta, jums ir jāorganizē tiem komposta kaudze. Dārzniece dzīvo dzīvoklī un ziemā krāj mizas uz balkona, tas ir, sasaldē. Un kaut kas izžūst. Bet tas ir dārgāk, un ieguvums nav skaidrs, jo tās ir jāžāvē cepeškrāsnī. Joprojām jāmaksā par gāzi un elektrību.

Šobrīd mums ir grūti novērtēt šīs metodes patieso efektivitāti, jo mums nav bijis laika to pareizi izmantot. Tāpēc mēs iesakām komentāros ierakstīt visu, ko jūs par to domājat. Un, ja mēslo, tad noteikti padalies pieredzē – zināsim, vai ir vērts dobes uzrakt!

Mūsu draugs saka, ka kartupeļu mizas kā mēslojums lieliski tiek galā ar jebkura dārznieka vajadzību. Vienkārši izmetiet mizas apkārt, un tas ir lieliski!