Līdz ar pavasara atnākšanu dārzniekiem ir vairāk raižu. Viņiem ir jāsakārto teritorija. Iegūstiet arī mēslojumu un pārliecinieties, ka jums ir sēklas un stādi stādīšanai dobēs.
To visu var iegādāties veikalā vai tirgū (protams, izņemot pasūtījumu), taču daudzi dārznieki dod priekšroku pašu audzētiem stādiem. Ja esat viens no tiem, tad jums būs interesanti uzzināt, kādi mēslošanas līdzekļi ir pieejami agrīniem dzinumiem.
Kādi mēslošanas līdzekļu veidi pastāv?
Nav grūti saprast, kādi mēslošanas līdzekļu veidi pastāv. Jāatceras, ka ir divu veidu tie, proti, organiskie un minerālie. Organiskais mēslojums veidojas dabīgā veidā, sadaloties vai rūgstot dabīgiem produktiem, savukārt minerālmēsli tiek ražoti rūpnīcās ķīmisko reakciju rezultātā.
Lasi vēl: Zemenes būs lielākas un garšīgākas, ja iestādīsiet tām blakus vienu augu
Tā kā šobrīd viens no galvenajiem uzdevumiem ir sagatavot kvalitatīvu stādāmo materiālu, es vēlos jūs iepriecināt: stādiem var izmantot abus mēslošanas līdzekļus.
Stādi parasti tiek audzēti konteineros uz palodzes vai siltumnīcā. Augsne tiem tiek sagatavota iepriekš, un nedēļu pirms sēšanas ieteicams to laistīt ar šķidru mēslojumu.
Sēklas sēj ar barības vielām bagātā augsnē, bet jaunajiem augiem būs nepieciešama turpmāka barošana. Neatkarīgi no mēslojuma izvēles, stādus ieteicams barot, kad uz tiem parādās otrā īstā lapa.
Pēc tam jums ir jāatkārto procedūra ik pēc 10 dienām. Lai nesabojātu trauslos dīgstus, mēslojumu iesēj, laistot tieši mitrā augsnē. Tas nozīmē, ka mēslošanas līdzekļi vispirms ir jāiepilina vai jāizšķīdina ūdenī.
Pilnīgai attīstībai stādiem nepieciešams slāpeklis, kālijs un fosfors, tāpēc ir ļoti ērti vienlaicīgi papildināt visu uzturvielu deficītu, pievienojot kompleksu minerālu preparātu.
Ja to lietojat augu attīstības sākumposmā, tad pirms pirmās ražas nogatavošanās perioda nitrātu līmenis augļos sasniegs normas robežas, un to ēšana neradīs nekādu kaitējumu.
Ja esat kategoriski pret minerālmēslu lietošanu vai varbūt vienkārši nav bijis laika tos iegādāties, iesaku pievērst uzmanību tam, kādi organiskie mēslošanas līdzekļi ir izgatavoti no dabīgiem produktiem un improvizētiem materiāliem.
Kā pagatavot mēslojumu
Medus palīdzēs atdzīvināt un atbalstīt jaunos dzinumus. Uz 1 litru silta ūdens ņem 5 g bišu medus un kārtīgi samaisa. Pēc 30 minūtēm jūs varat laistīt stādus ar sagatavoto šķīdumu.
Ar ožamā spirta palīdzību var ne tikai izglābt cilvēku no ģīboņa, bet arī “atvest stādus pie prāta”. Uz 5 litriem nostādināta ūdens istabas temperatūrā ņem 5 ml ožamā spirta. Šo ožamā spirta ūdeni vajadzētu izmantot augsnes laistīšanai zem augiem.
Ūdeņraža peroksīds var būt noderīgs, ja nepieciešams bagātināt augsni ar skābekli. Trīs litru ūdens burkai jums vajadzēs 15 ml peroksīda. Sagatavoto šķīdumu izmanto augsnes un dzinumu apūdeņošanai.
Jūs varat barot stādus ar koksnes pelnu infūziju. Lai to pagatavotu, 30 g pelnu jāieber 3 litros karsta ūdens un jāļauj ievilkties pāris stundas. Tad šo šķidrumu izmanto, lai laistītu traukus ar jauniem dzinumiem.
Stādus ir lietderīgi laistīt ar sasmalcinātu olu čaumalu uzlējumu. Lai to izdarītu, 30 g pulvera ielej trīs litru ūdens burkā un atstāj uz vairākām dienām. Pēc tam šķidrumu filtrē un izmanto kultūraugu mēslošanai.
Ir labi barot augus ar raudzētu raugu. Vispirms sagatavo mīklu: sajauc 500 ml silta ūdens, 10 g sausā rauga (25 g presēta rauga) un 2 ēdamkarotes cukura. Pēc 2 stundām to atšķaida ar 10 litriem lietus ūdens, ko pēc tam izmanto, lai samitrinātu augsni zem stādiem.
Stādus var laistīt ar ūdeni, kurā noturētas sīpolu mizas. Sauju sausu sēnalu aplej ar litru verdoša ūdens un atstāj ievilkties 24 stundas. Tad šķidrumu notecina, pievieno 5 litrus tīra ūdens un lej zem asniem. Gurķiem tas garšo visvairāk.
Lasi vēl: “Nav tādas lietas kā ķiploku par daudz”: dārznieks parādīja, kā novākt lielu auga ražu
Stādus ieteicams mēslot ar raudzētiem nezāļu zaļumiem. Sasmalcinātās augu daļas aplej ar ūdeni un atstāj uz vismaz 7 dienām, līdz ieplūst šķidrums. Pēc tam to filtrē un izmanto kā mēslojumu.
Zaļumu vietā var izmantot banānu mizas. Divu vai trīs banānu mizas, sagrieztas mazos gabaliņos, liek trīs litru burkā un piepilda ar ūdeni. Tas jāievada vairākas dienas. Pēc tam uzlējumu filtrē un ar to dzirdina stādus.
Arī dzinumus baro ar vecām tējas lapām. To vēlreiz aplej ar verdošu ūdeni un atstāj ievilkties 48 stundas. Uz 500 ml ūdens vajadzēs 1 ēd.k. tējas lapas.
Mēģiniet pats izgatavot mēslojumu no tējas, un jūs redzēsiet, ka tas var būt lēts un pat bez maksas.
Kādus mēslojumus lietojat? Dalieties pieredzē!