Telpaugi dažkārt bez acīmredzama iemesla sāk vīst, nokalst vai zaudē krāsu. Tomēr, pirms padodaties, mēģiniet noskaidrot, kas nav kārtībā.
Marta Stjuarte ir izklāstījusi visbiežāk sastopamās istabas augu problēmas un to, kā tās atrisināt. Izrādās, ka reizēm ir pavisam nedaudz jāizmaina augu kopšanas kārība vai paradumi, un rezultātā jūsu iecienīto istabas augu izdodas ne tikai glābt, bet pat uzlabot tā stāvokli.
Problēma Nr. 1: sakņu puve
Ja jūsu augi izskatās nokaltuši un zaudējuši krāsu, pārbaudiet to saknes. Sakņu puve, kas rodas sliktas drenāžas dēļ, ir viens no galvenajiem telpaugu bojāejas iemesliem. Veselām saknēm jābūt stiprām un lokanām, savukārt sapuvušām saknēm jābūt mīkstām un trauslām.
Risinājums
Rūpīgi izņemiet augu no augsnes. Noskalojiet saknes ar ūdeni. Nogrieziet bojātās vietas. Pārstādiet augu svaigā augsnē ar labu drenāžu. Ja apgriešana bijusi plaša, nogrieziet vēl dažas auga lapas, lai veicinātu jaunu sakņu augšanu.
Problēma Nr.2: pārlaistīšana
Pārlaistīšana ir viena no visbiežāk pieļautajām istabas augu kopšanas kļūdām. Brūni plankumi uz lapām vai nokalšana var liecināt par ūdens pārsātinājumu, kas var izraisīt iepriekš minēto problēmu – sakņu puvi.
Risinājums
Izpētiet katra auga ūdens vajadzības. Pārbaudiet augsni ar pirkstu apmēram 2-3 cm dziļumā. Ja augsnes virskārta ir sausa, laistiet. Tādus augus kā hibiskus nepieciešams laistīt biežāk, bet sukulentus – retāk.
Problēma Nr. 3: nepietiekams apgaismojums
Saules gaisma ir ļoti svarīga fotosintēzei, tāpēc tās trūkums var izraisīt lapu dzeltēšanu vai aizkavētu augšanu. Par šo aspektu ir jo īpaši svarīgi padomāt ziemā, kad dabīgais dienas apgaismojums nav tik liels kā vasarā.
Risinājums
Pārvietojiet augu tuvāk logam vai gaismas avotam. Lai izvairītos no temperatūras svārstībām, izvairieties no atrašanās pie aukstiem ziemas logiem. Ja lapas turpina dzeltēt, var būt nepieciešama papildu mākslīgā gaisma.
Turpinājumu par citām būtiskām kļūdām lasiet nākamajā lapā!