“Viņi vienmēr izaug varonīgi”- Gurķus laistu reizi 7 dienās, pat 40 grādu karstumā

Biju pārsteigta, kad kāda mana paziņa man teica, ka viņa savā dārzā gurķus, tomātus un papriku laista tikai reizi nedēļā, pat karstā un sausā laikā. Taču tie joprojām aug lieliski, ilgi un bagātīgi ražo augļus. Par laimi, viņš dalījās ar mani savā noslēpumā. Es to izmēģināju, un tas man patiešām palīdzēja.

Gurķu laistīšana karstā laikā

Gurķi slikti panes karstu un sausu laiku. Lai augi labi augtu, attīstītos, ziedētu un nestu augļus, tie ir regulāri jālaista. Galu galā, tikai saņemot vajadzīgo mitruma daudzumu, gurķi labi panes karstumu un sausumu.

Karstā laikā gurķus laistiet aptuveni reizi divās dienās. Lai saprastu, ka augi ir jāmitrina, aplūkojiet augsni dobēs. Ja tā joprojām ir mitra, pagaidām procedūru var atlikt. Taču, paziņa lauksaimniece teica, ka gurķus, kā arī tomātus un tomātu stādus laista tikai 1 reizi 7 dienās, es nebiju nepamatoti pārsteigts. Galu galā es zināju droši, ka tie aug lieliski un dod labu ražu. Par laimi, viņš dalījās ar savu vienkāršo, bet efektīvo noslēpumu.

Mulča gurķiem dārzeņu dārzā

Cūkgaļas karbonādes sanāks daudz gardākas, ja veiksi 2 papildus soļus, kurus Latvijā reti kurš dara

Izrādījās, ka kaimiņiene uz dobēm ar gurķiem, tomātiem un papriku klāj mulču. Es, protams, jau iepriekš zināju par šo metodi, bet iepriekš nebiju to izmantojusi, uzskatot, ka tās efektivitāte ir zema. Izrādījās, ka es kļūdījos. Mulča ļauj mitrumam ilgāk saglabāties augsnē. Tas ļauj retāk laistīt un ietaupīt ūdeni.

Lasi vēl: Zem gultas novietoju sīpolu mizas! Tā ir vecmodīga metode, kas darbojas vēl šodien

Turklāt augsnē gandrīz nav augsnes garozas, un tas nozīmē, ka augsne nav jāapkaisa pēc katras laistīšanas. Mulčas klātbūtne palēnina gan viengadīgo, gan daudzgadīgo nezāļu augšanu. Tas ir labs dabisks augu mēslojums. Novērš augsnes atmosfēras bojāšanos.

Tomēr ir viena konkrēta metode, kā tas jādara.

 

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Leave a Comment