Padomi kā ietaupīt laiku un jūsu fineses ēst gatavošanā


Es jau sen sapratu, ka, gatavojot gudri tas ir ļoti izdevīgi ģimenes budžetam, ietaupot laiku un pat dažādojot nedēļas ēdienkarti

Ja mājās nav gatavu ēdienu un nav plānota ēdienkarte, sieviete veikalā, visticamāk, paķers pelmeņu paciņu, jo pēc darba dienas galva neraisa daudzveidīgas un garšīgas maltītes. Tāpēc es vienmēr iepriekš sev uzrakstu aptuveno ēdienu sarakstu, ko gatavoju, un iepriekš iepērku produktus saskaņā ar šo ēdienkarti.
Taču ar to nepietiek. Ir vēl viens svarīgs noslēpums, kas palīdz dažādot ēdienkarti un padarīt to garšīgāku: gatavojiet vairāk nekā parasti.

1. Graudaugi
Ja rīsus, prosu vai grūbas vārīsiet ne vienu, bet divas reizes vairāk un sasaldēsiet, jums vienmēr būs gatavs piemērots ogļhidrātiem bagāts piedevas ēdiens. Es izvāru veselu iepakojumu piemēram grūbu, tad tos atdzesēju, sadalu porcijās un lieku saldētavā. Es lieku vakuma maisiņos piemēram. Atliek vien uz grila vai pannā apcept vistu, zivs fileju vai steiku, sagriezt salātus – un pilnvērtīgas pusdienas vai vakariņas ir gatavas. Un, ja rīsus, prosu vai abu graudaugu maisījumu pārlej ar pienu un 10 minūtes uz lēnas uguns karsē, brokastīs iegūsiet brīnišķīgu piena putru.

2. Mīkla
Rauga mīkla ir visvienkāršāk pagatavojama, tā nav ne jāmaisa, ne jākaļ, un tai nav vajadzīgs nekas cits kā laiks, lai tā ieraudzētu. Nav nozīmes, vai to gatavojat ar pus kilogramu vai divreiz vairāk. Bet cik ērti, ja tā ir saldētavā! Atkausē, izveltnē un atstāj virsū visam, kas atrodams ledusskapī, pārkaisa ar sieru, un gardā mājas pica ir gatava. Nav jāgaida, kamēr tas uzrūgst, tad jāmazgā panna no mīklas utt. – ērti un ātri.

Arī siera kūkas
Viena porcija uz galda, otra saldētavā. Varat pat likt tās sasaldētas uz cepšanas paplātes, likt cepeškrāsnī un viss – gardas brokastis bez jūsu līdzdalības ir gatavas. Ja tās ir saldētas, tas nekādā veidā neietekmēja garšu.

3. Pākšaugi
Zirņi vārās bezgalīgi ilgi, pupiņas ne daudz mazāk. Multikatlā vai spiediena katlā tas izdodas ātrāk, bet ne vienmēr gribas tos izņemt, mazgāt utt. Tāpēc es uzreiz vāru vairāk. Gatavas pupiņas ir ļoti garšīgas, ko pievienot zupām, salātiem, olām brokastīs utt. Un, ja tās ir sasmalcinātas, apceptas ar sīpoliem, tās ir lielisks pildījums pīrāgiem.

4. Dārzeņi
Bietītes jāvāra 1h, tad tās liek ledainā ūdenī un nokāš, kad ūdens uzsilis un vēlreiz pārlej ar ledainu ūdeni. Tādejādi samazina gatavošanas laiku uz pusi. Tad šīs bietes var vienkārši likt maisiņos saldētavā pa porcijām un izņemot ātri pagatavot salātus ar ķiplokiem, vinegretu vai siļķi kažokā, vai likt uz sviestmaizēm ar siļķi, vai gatavot boršču. Starp citu, ja šīs bietes izcep folijā un, neiztinot, ieliek ledusskapī, tās ļoti labi un ilgi uzglabājas pat bez sasaldēšanas.

Vai arī, kad rīvējat burkānus zupai – rīvējiet uzreiz kilogramu un sarīvētu sasaldējiet. Tad jums katru reizi nebūs jāmazgā burkāni, rīve, izlietne – no saldētavas taisni ēdienā. Tas ir ērti!

5. Buljons
Mājās gatavotu vistas gaļu vāra divas stundas. Liellopu gaļa ar kauliem – trīsarpus. Kā jūs varat tērēt tik daudz laika darba dienā? Un, ja vārīsiet nevis divu litru, bet piecu litru katlā, jums būs labs spēcīgs buljons vēl divām zupām. Es to uzreiz sasaldēju ar daļu gaļas. Atliek tikai to pievienot un sautēt kad vien jūs vēlaties nūdeļu zupu, zirņu zupu, rasolniku utt.

Lasi vēl: 5 nevērtīgi gatavošanas ieteikumi no vecmāmiņām, kas gadu laikā ir kļuvuši nederīgi

Es ievēroju šo principu “pagatavot vairāk”, un man nekad nav situācijas, kad mājās nebūtu mājās gatavota ēdiena.
Vai jūs to darāt? Dalieties savās idejās komentāros.

Leave a Comment