5 cilvēces vēstures noslēpumi, kas tā arī vēl nav atrisināti

Cilvēks vienmēr ir centies uzzināt, kāda bija pagātne. Un vēsturnieki veiksmīgi tiek galā ar senatnes izpētes uzdevumu.

Tomēr pagājušo laiku hronikā līdz mūsdienām ir palikušas tukšas vietas, kas saviļņo gan pētnieku, gan zinātkāro vienkāršo cilvēku prātus. Mēs pievēršam jūsu uzmanību cilvēces vēstures noslēpumiem, kas vēl nav atklāti.

Čingishana kaps

Gandrīz uzreiz pēc Čingishana aiziešanas mūžībā 1227. gadā 65 gadu vecumā radās daudzi mīti par to, kur tieši viņš tika apbedīts. Turklāt viņa bojā ejas iemesli arī nav skaidri – pastāv versijas no pneimonijas līdz neveiksmīgam kritienam no zirga.

Bet kurā vietā viņš tika apglabāts, nav pilnīgi zināms. Īpaši problemātiski ir atklāt šo noslēpumu, jo tie, kas bija iesaistīti apbedīšanas procesā, tika likvidēti uzreiz pēc rituāla pabeigšanas. Tāpēc ir pat versija, ka, lai paslēptu Čingishana pēdējās atdusas vietu, viņi pat pagrieza upes gultni.

Loreto kapelas spirālveida kāpnes

Ņūmeksikā, ASV, 1870. gadu beigās celtās Loreto kapelas arhitekts pēkšņi aizgāja mūžībā pirms tās pabeigšanas. Un tad izrādījās, ka ēkā nav paredzētas nevienas kāpnes, kurām būtu jāved uz kora vietu. Standarta kāpnes tur vienkārši neiederas, un viņi nevarēja izdomāt citas. Un risinājums tika rasts ticībā: vietējās mūķenes deviņas dienas lūdza svēto Jāzepu, un desmitajā dienā kapelā parādījās neparasts izskats vīrietis, kurš teica, ka var rast risinājumu šai problēmai.

Trīs mēnešus viņš nenogurstoši strādāja viens, nevienu nelaižot iekšā un izmantojot tikai pašus primitīvākos instrumentus, un pēc būvniecības pabeigšanas vienkārši pazuda. Un kāpnes pārsteidz vēsturniekus un arhitektus arī mūsdienās – tām nav nevienas naglas, un koks, kas tajās izmantots, šajā reģionā nemaz neaug. Pats par sevi saprotams, ka mūki būvniecību saista ar pašu svēto Jāzepu, taču zinātnieki joprojām cīnās ar kāpņu telpas noslēpumu.

Pazudusī Kalahari pilsēta

Vēsture zina daudzus stāstus par mistiskām pazudušām vietām, piemēram, Atlantīdu vai Eldorado. Taču par Āfrikas pilsētas Kalahari esamību ir zināms tikai no viena 1885. gada dokumenta. Mēs runājam par Giljermo Farīni, kas pazīstams arī kā Viljams Leonards Hants, ziņojumu, kurā viņš apraksta dīvainu un noslēpumainu pilsētu tuksnesī.

Vienīgais, kas par šo vietu palicis, ir pieminējums no tā paša ziņojuma par Kalahari arkveida formu, kā arī senās Romas laika drupām. Taču neviena ekspedīcija vai izrakums šajā reģionā nav atradis nekādas liecības par šīs vietas esamību.

Par vēl divām vēstures mīklām lasiet nākamajā lapā.

Leave a Comment