Jūs vienkārši kļūdījāties
Zema emocionālā inteliģence neļauj cilvēkiem iejusties otra cilvēka vietā un paskatīties uz situāciju no cita skatpunkta. Viņi nevēlas pieņemt cita cilvēka viedokli, viņi nevēlas ņemt vērā cita cilvēka dzīves pieredzi, kas atšķiras no viņu dzīves pieredzes: viņu viedoklis šķiet vienīgais pareizais.
Pārtrauciet runāt muļķības
Ja ir problēmas ar empātiju, cilvēkam ir grūti arī kontrolēt savas emocijas, īpaši klausoties cita cilvēka stāstījumā un, piemēram, principiāli nepiekrītot viņa apgalvojumiem.
Zema emocionālā inteliģence burtiski neļauj jums respektēt sarunu biedra personību, jūs varat ļaut sev asi reaģēt uz viņa vārdiem un devalvēt visu, ko viņš tikko pateica.
Es nekad nespēšu tev piedot
Emocionāli attīstīti cilvēki izrāda lielāku elastību komunikācijā, viņi ir atvērti dažādiem sarunas attīstības variantiem, viņi prot piedot un lūgt piedošanu.
Viņi nav radikāli un nav kategoriski, viņi vismaz saprot, ka, ja šobrīd viņiem ir grūti atvainoties otram cilvēkam, tad pēc kāda laika viņi var pārskatīt savu lēmumu. Cilvēki ar zemu emocionālo inteliģenci būs kategoriski un uzskatīs, ka viņi nespēj nevienam piedot, jo pāri darījums ir pārāk liels.
Jums ir jānomierinās
Cilvēkiem ar zemu emocionālo inteliģenci patīk arī devalvēt citu cilvēku jūtas, viņi var apšaubīt viņu jūtas, nosaukt tās par iracionālām, pieprasīt, lai viņi “nomierinās”, “nerīkojas muļķīgi”, “nekaunas”, “savācas”.