5 suņu šķirnes, ko bieži iesaka kā piemērotas senioriem, taču eksperti ir pilnīgi pretējās domās par to: lūk, kāpēc!

Foto – Unsplash

Suņi, kas ideāli būtu piemēroti senioriem – kādiem viņiem jābūt? Paklausīgiem, ne pārāk aktīviem, spējīgiem pielāgoties savam saimniekam, kurš ir jau gados.

Taču internetā bieži figurē dažas suņu šķirnes, kuras it kā esot ļoti piemērotas cilvēkiem gados – kinologi zvana trauksmes zvanus – kā izrādās, patiesībā, ja runa ir tieši par šīm šķirnēm, tas ne tuvu tā nav, pat vēl trakāk – šīs šķirnes nekādā gadījumā neder senioriem!

Protams, ikvienam ir atšķirīgas prasības attiecībā par to, kādām īpašībām vajadzētu piemist viņa mājdzīvniekam. Tomēr cilvēkiem gados būtu lietderīgi izvēlēties piemērotu suni, jo, nu būsim godīgi – kas notiks tad, ja cilvēks, kura kustības, iespējams, jau ir stipri ierobežotas, secinās, ka viņa jaunais mīlulis katru dienu grib doties garās, aktīvās pastaigās?

Un, tātad, noskaidrosim, kuras suņu šķirnes pēc ekspertu domām, pavisam noteikti nav piemērotas cilvēkiem, kas ir jau sasnieguši seniora vecumu.

1. Velsas korgijs

Foto – Unsplash

Šie suņi bija karalienes Elizabetes II mīļākā šķirne daudzu gadu garumā. Tomēr eksperti uzsver – ne jau karaliene pati šos suņus nodarbināja katru dienu tad, kad viņa jau sasniedza cienījamu vecumu, tāpēc skatīties uz to kā lielisku piemēru ir nepareizi, ja vien arī jums mājās nav kāds sulainis, kurš būs gatavs katru dienu darboties ar tik aktīvu suni kā korgijs. Turklāt korgiji, kā jau ganu suņi, ir patiešām aktīvi, dažkārt ar ļoti skaļu balsi un patiešām lielu fizisko izturību, kas nozīmē, ka arī vest šādu suni pie pavadas, var būt īsts izaicinājums.

Izpildi testu!

Pārbaudi savas zināšanas par Latvijas filmām!

Portāls Abiem grib pārbaudīt tavas zināšanas par Latvijas filmām! Aizpildi šo ātro testu un uzzini, cik labi orientējies Latvijas kino! Tavā rīcībā būs tikai 30 sekundes!

1 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

2 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

3 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

Your score is

The average score is 69%

0%

2. Franču buldogs

Foto – Unsplash

Lai arī no malas ļoti mīlīgi, neliela izmēra sunīši, patiesībā šie suņuki ir īstas enerģijas bumbas, turklāt – par viņu ves****bu ir arī īpaši jārūpējas – gan dēļ sašaurinātajām nāsīm, gan “īso” purniņu šie suņi ir bieži veterinār****ta klienti. Turklāt – šie regulārie apmeklējumi nemaz nav tik lēti.

3. Greihaunds

Foto – Unsplash

Šie augumā lielie, ārējie nosvērtie, mierīgie un maigie suņi ir medību suņi, kas ir vieni no ātrākajiem suņiem pasaulē. Protams, arī apveltīti ar izcilu spēku, izveicību, izturību un neaprakstāmu ātrumu. Vai šāds suns cilvēkam seniora vecumā ir piemērots? Domājams, ka atbildi jau uzminējāt paši.

Lasi vēl: Labākā pastaiga mūžā. Kā pastaigāties ar savu suni tā, lai viņš būtu laimīgs katru dienu

4. Pūdelis

Foto – Unsplash

Šos skaistos suņus bieži min kā piemērotus cilvēkiem gados. Nenoliedzami, suņi ir skaisti, pie tam, ir pieejami dažādos izmēros – gan sākot no lielā pūdeļa un beidzot pat ar miniatūro pūdelīti. Bet atkal jau – suņi ir patiešām enerģiski, plus – to apmatojums ir regulāri jākopj. Ne tikai jāķemmē, bet arī jāapgriež. Kas nozīmē, ka, ja saimnieks pats to neprot darīt, tad suns regulāri būs jāved pie speciālista, kas to izdarīs. Un jādara tas būs regulāri, kas arī – nav lēts prieks.

5. Taksis

Foto – Unsplash

Mazi, amizanti, mīļi, bet – medību suņi! Un tas nozīmē to pašu, kas jau augstāk minēts – suņi ir aktīvi, tie ir radīti medībām, kas nozīmē, ka ar īsām pastaigām pavadā pa parku viņiem nudien nepietiks. Turklāt taksis mēdz būt arī stūrgalvīgs un grūti audzināms suns.

Leave a Comment