Akumulators ir viens no būtiskākajiem viedtālruņa komponentiem.
Ikdienas ierīču lietošana, sākot no sociālo tīklu pārlūkošanas līdz video atskaņošanai, veicina akumulatora nolietošanos, kas ir pilnīgi normāls process.
Lai akumulators saglabātu optimālu darbību pēc iespējas ilgāk, ir būtiski to pareizi kopt. Diemžēl daudzi lietotāji pieļauj izplatītas kļūdas, kas var saīsināt akumulatora kalpošanas laiku un piespiest to nomainīt agrāk, nekā vajadzētu.
Šādi kaitīgie ieradumi bieži rodas no nepietiekamas izpratnes par litija jonu bateriju darbību, kuras ir visizplatītākās mūsdienu viedtālruņos.
Akumulators joprojām ir mobilās tehnikas Ahileja papēdis
Neskatoties uz tehnoloģisko progresu, akumulators joprojām ir viens no ievainojamākajiem komponentiem viedtālruņos un planšetdatoros. Taču, pievēršot nedaudz uzmanības un mainot dažus ikdienas ieradumus, jūs varat ievērojami paildzināt akumulatora kalpošanas laiku un nodrošināt efektīvāku ierīces darbību.
5 ieradumi, no kuriem jāatsakās, lai pagarinātu akumulatora darbības laiku
1. Atstāšana uzlādei visu nakti
Viens no biežākajiem kļūdainajiem paradumiem ir atstāt tālruni uzlādes režīmā visu nakti. Lai gan mūsdienu ierīcēs ir iestrādāti mehānismi, kas novērš pārlādi, ilgstoša uzturēšanās pie 100% uzlādes līmeņa var radīt papildu uzlādes ciklus, kas veicina akumulatora nolietošanos.
Litija jonu akumulatori darbojas optimāli, ja uzlādes līmenis tiek uzturēts robežās no 20% līdz 80%. Lai mazinātu nolietojumu, ieteicams atvienot ierīci, kad uzlādes līmenis pārsniedz 85%, vai uzlādēt to dienas laikā, rūpīgi sekojot uzlādes līmenim.
2. Akumulatoru vienmēr turēt 100% uzlādētu
Lai gan pilnīga akumulatora uzlāde šķiet kā loģiska prakse, pastāvīga tā uzturēšana pie 100% var kaitēt akumulatoram. Ilgstoša uzturēšanās pilnīgā uzlādē paaugstina akumulatora elementu slodzi, kas paātrina tā nolietošanos.
Labāka pieeja ir ierobežot uzlādes līmeni līdz 80%. Daudzās ierīcēs ir iespēja iestatīt šo ierobežojumu, taču, ja tas nav iespējams, ieteicams manuāli atvienot lādētāju, kad uzlādes līmenis sasniedz 80%. Šī vienkāršā darbība var ievērojami ietekmēt akumulatora ilgmūžību.
3. Neoriģinālu lādētāju lietošana
Izmantojot neoriginālus vai nekvalitatīvus lādētājus, bieži tiek pieļauta nopietna kļūda, kas var novest pie nopietniem bojājumiem. Šajos lādētājos bieži trūkst nepieciešamās aizsardzības sistēmas, kas regulē enerģijas plūsmu, kas var izraisīt akumulatora pārkaršanu un neatgriezeniskus bojājumus.
Vienmēr ieteicams izmantot oficiālus lādētājus, kas ir no tā paša zīmola kā jūsu ierīce vai ir sertificēti ražotāja. Tas garantē, ka enerģijas plūsma būs droša un atbilstoša jūsu ierīces prasībām.
4. Ļaujiet veikt pilnu lejupielādi
Ļaujot akumulatoram pilnībā izlādēties ir vēl viena kļūda, kas ietekmē tā kalpošanas ilgumu. Litija jonu akumulatori darbojas vislabāk, ja tiek uzturēti daļēji uzlādēti. Pilnīga izlādēšanās, kas bieži vien ir zem 20%, liek akumulatora šūnām strādāt intensīvāk, kas var samazināt to lietderīgo ciklu skaitu.
Lai novērstu šādu bojājumu, ieteicams uzlādēt ierīci, pirms uzlādes līmenis nokrīt zem 20%, un uzturēt to optimālā līmenī no 20% līdz 80-85%.
Siltums ir viens no akumulatora lielākajiem ienaidniekiem.
Augstas temperatūras, piemēram, tiešie saules stari vai tuvums karstiem avotiem, var paātrināt akumulatora nolietošanos un samazināt tā kapacitāti. Lai pasargātu ierīci, izvairieties no tās uzlādes karstā vidē vai lietojot siltumu radījošas lietojumprogrammas. Turklāt, noņemot biezu apvalku uzlādes laikā, var uzlabot ierīces ventilāciju un novērst pārkaršanu.