Viskrāšņākie košumkrūmi, kas rotās katru māju. Kurš no šiem aug Tavas mājas tuvumā?

Pavasarī nevar paiet garām ziedošam augam, kuri vilina ar savu aromātu. Cik jauki, ja tāds krūmiņš aug tieši tavā dārzā!

Dekoratīvie krūmi izdaiļos jūsu dārzu,  dzīvžogu un celiņus. Taču, izvēlēties piemērotu augu nemaz nav tik vienkārši, jo no dažādības galva sāk griezties. Lūk 10 skaisti krūmi, kuri labi aug mūsu klimatā.

Sausserdis

Vienlaikus  dekoratīvs un ražojošs krūms. Lielas zilas ogas ar rūgtenu garšo, ir bagāti ar vitamīniem. Jebkuru gribot sausserža krūmiem. Daži dārzkopji izmanto sausserdi kā dzīvžogu.

Hortenzija

Šis mitrumu mīlošs augs jūs pārsteigs ar daudzveidīgu ziedu formu un krāsu paleti. Hortenzija iepriecina ar savu ziedēšanu no jūlija līdz septembrim. Dekoratīvās dārzniecībās viņas parasti stāda ēnainās vietās un pie  terasēm. Tāpat no krāšņī  ziedošiem krūmiem var izveidot skaistus nožogojumus.

Forzīcija.

Eiropā populārs dekoratīvs krūms, kas vēsta par pavasara atnākšanu. Forzīcija zied koši dzelteniem ziediem no marta līdz aprīlim, pēc tam parādās ovālas lapas. Nepārspējams skats!

Šķir n

 

Irbenājs

Ne tikai skaists, bet arī ļoti noderīgs augs. No maija līdz jūnijam irbene rotās jūsu dārzu ar saviem baltiem ziediem, bet ziemā priecēs ar garšīgām sarkanām ogām.

Virši

Mūžzaļš daudzgadīgs krūms ir lielisks medus avots. Zied no jūlija līdz septembrim. Tas ir zemais krūms, kas klājas pa zemi.

Rododendrs

Lai izaudzētu tik skaistu krūmu, vajag pacensties. Augs mīl ēnu un mitrumu, kā arī nepanes salu. Rododendrus parasti stāda blakus skujkokiem: eglēm, priedēm, tūjām. Koši ziedi uz tumši zaļa fona izskatās  iespaidīgi!

Spireja

Cēls zaru vijums un plašs vainags padara spireju par vienu no skaistākajiem dekoratīviem krūmiem. No spireju daudzveidības varat izvēlēties krūmu, kas ideāli iederēsies jebkurā dārzā.

Dārza jasmīns.

Populārākais krūms ar dievīgu aromātu. Jasmīni zied vasaras sākumā un vidū. Viņš nav izvēlīgs, var augt, dažādā augsnē un jebkurā apgaismojumā.

Ceriņi

Šī skaistule jau sen visus apbur ar savu smaržu un skaistumu. Kurš bērnībā nav meklējis ceriņu ziedu ar piecām ziedlapiņām, kas nenesa daudz mammai veselu klēpi smaržīgu zaru? Ceriņi iederas jebkurā dārzā.

Mežrozīte

Maijā mežrozes krūms noklājas ar maigiem ziediem balti – rozā  un violetos toņus. Viņas augļus lieto ārstnieciskos nolūkos.

Iedomājies, ka jūs  ieelposiet maigu aromātu un apbrīnosiet dabas veltes katru dienu. Izveidojiet pats savu sapņu dārzu.

Pievienot komentāru