Valdība apstiprina stingrākus nosacījumus preču un pakalpojumu sniedzējiem internetā

Otrdien, 3. jūlijā, Ministru kabinets (MK) apstiprināja grozījumus likumā par nodokļiem un nodevām. Arvien vairāk darījumu notiek, izmantojot tīmekļa vietnes un mobilās lietotnes, un tradicionālās nodokļu administrēšanas metodes ne vienmēr ir pietiekami efektīvas digitālās ekonomikas jomā.

Nodokļu administrēšanas procesā nepieciešams stiprināt metodes un regulējumu, kas ir piemērots nodokļu nomaksas kontrolei nodokļu maksātājiem, kas gūst ienākumu, piedāvājot preci vai pakalpojumus internetā.

Likumprojekts paredz uzlabot Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pieejamību informācijai, kas saistīta ar saimniecisko darbību digitālās ekonomikas jomā. Lai to panāktu, ir paplašināta termina “struktūrvienība” definīcija, tādējādi uzlabojot pieeju informācijai par tīmekļa vietnēm un platformām, ar kuru palīdzību tiek piegādātas preces vai sniegti pakalpojumi.

Pilnu ziņu skatīt Finanšu ministrijas mājaslapā: http://www.fm.gov.lv/lv/aktualitates/jaunumi/nodokli/58227-valdiba-apstiprina-stingrakus-nosacijumus-precu-un-pakalpojumu-sniedzejiem-interneta.

Leave a Comment