Šī metode palīdzēs nodrošināt vairāk gaismas stādu audzēšanai. Daudzi dārzkopji jau janvārī sāk sēt dārzeņu sēklas, taču ziemā augiem nepieciešams papildu apgaismojums. Bez tā stādi kļūs vāji un izstīdzējuši.
Novērš izstīdzēšanu – ja stādi saņem pārāk maz gaismas, tie sāk stiepties uz augšu, kļūst vāji un trausli, kas vēlāk apgrūtina to ieaugšanu atklātā laukā.
Veicina veselīgu attīstību – pietiekama gaisma palīdz augiem veidot spēcīgas saknes, biezus kātus un veselīgas lapas, kas nodrošina labāku izturību pret slimībām un kaitēkļiem. Nodrošina fotosintēzi – gaisma ir galvenais enerģijas avots augiem, un tās trūkums ierobežo fotosintēzi, kas nozīmē lēnāku augšanu un vājāku attīstību.
Uzlabo dārzeņu ražu – spēcīgi, labi apgaismoti stādi pēc izstādīšanas ātrāk pielāgojas ārējiem apstākļiem un dod labāku ražu. Ja dabiskās gaismas ir par maz, piemēram, ziemas beigās un agrā pavasarī, ieteicams izmantot papildu apgaismojumu, piemēram, fitolampas. Ja jums nav fitolampas vai nepieciešams palielināt tās jaudu, varat izmantot vienkāršu metodi, kurua aprakstīsim šeit rakstā.
Kā iegūt krāšņu un ātru ražu bez mēslojuma – sena, bet aizmirsta metode
Laba metode
Izgatavojot gaismas atstarotāju no folijas vai blīva balta kartona. Tas palīdzēs vairākkārt pastiprināt vāju dienas gaismu, kas krīt uz augiem. To var izgatavot priekšauta formā, norobežojot konteinerus ar stādiem no trim pusēm.
Tomēr ir vēl viena vēl vieglāka metode, gadījumā, ja nav laika izgatavot ietvaru!
Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk
Tevi noteikti interesēs
- Šo vīriešu vārdu īpašnieki nespēs padarīt sievieti laimīgu – attiecībās ar viņiem nāksies piedzīvot daudz asaruby Sandra Kovaļenko
- Perfektas plānās pankūkas: šefpavārs atklāj, kāds ir galvenais noslēpums, lai tās tādas izdotosby Laura Blūma
- Skumjas ziņas par leģendāro latviešu teātra aktieri Uldi Dumpiby Sandra Kovaļenko