Upeņu un jāņogu apstrāde pavasarī – droša metode, kas garantē veselīgu augu un lielas ogas

Daudzi dārzkopji pavasarī jāņogas un upenes apstrādā ar spaini karsta ūdens, ko steidz pārliet pāri neaktīvajam augam.

Tiek uzskatīts, ka tautas līdzeklis ļauj tikt galā ar kaitēkļiem, kas apmetušies neatvērtos pumpuros. Taču ir arī citas iespējas. Piemēram, var izmantot variantu ar ziepēm, nātrēm un vērmeli.

Metodei ar karstu ūdeni ir daudz pretinieku. Un, lai arī šādā veidā daži kaitēkļi, kas ir pārziemojuši ziemu, patiešām tiek iznīcināt, tomēr karstais ūdens diez vai nāks par labu dzinumiem, kas vēl nav pamodušies pēc ziemas.

Izņemot to, ka ir iespēja atbrīvoties arī no kaitēkļiem, šai metodei ir pat vairāk trūkumu, piemēram, pumpuriem tiek radīts šoks no temperatūras svārstības, kas kavē to attīstību. Tāpat trauslākie pumpuri var vienkārši iet bojā. Tāpēc lielākā daļa pieredzējušo dārzkopju noraida šo iespēju ar karstu ūdeni.

Tā vietā pieredzējuši dārzkopības eksperti iesaka sagatavot šķīdumu, kas ne tikai palīdzēt atbrīvoties no kaitēkļiem, kas būs izdzīvojuši garo ziemu, bet arī sekmēs krūma labsajūtu, kas rezultēsies ar lielām un gardām ogām.

Lai sagatavotu šķīdumu, jums būs nepieciešams paņemt pa 500 gramiem nātres, pelašķa un vērmeles. Augus sasmalcina un pārlej ar 10 litriem ūdens, tad atstāj slēgtā traukā uz trim dienām.

Kad šķīdums ir gatavs, to pārtecina un pievieno 100 gramus veļas ziepju (rīvētu vai šķidru). Sajauciet un apstrādājiet stādījumus ar intervālu reizi divās nedēļās.

Šķīdums palīdzēs atbrīvosies no kaitēkļiem un vienlaikus stiprinās jūsu krūmu imūnsistēmu. Pateicoties tam, jāņogas un upenes drīz vien priecēs jūs ar bagātīgu un spilgtu zaļumu un sniegs labu ražu pat tad, ja krūms pēdējos gados ir bijis panīcis.