Tomātu laistīšana jūlija, lai raža būtu divreiz lielāka – 2 efektīvas tautas metodes

Jūlijā tomāti sāk priecēt ar saviem pirmajiem augļiem, tāpēc, lai palielinātu ražu, tagad ir svarīgi par tiem pienācīgi rūpēties.

Bet, ja vasaras sākumā tomātiem augšanai bija nepieciešams slāpeklis, tagad tā pārpalikums var būt kaitīgs – augs ražos galotnes, nevis neražos augļus. Pastāstām, kā barot tomātus, lai tie labāk ražotu augļus, un kā nekaitēt ražai.

Kā barot tomātus augļu veidošanai jūlijā

Lai tomāti priecētu ar bagātīgu ražu, ir svarīgi neaizmirst par mēslošanu. Tie palīdz krūmiem pareizi attīstīties, bagātīgi ziedēt, veidot spēcīgas olnīcas un paātrināt augļu nogatavošanos.

Jūlijā tomātiem nepieciešams fosfors un kālijs – var iegādāties gatavus kompleksos mēslojumus, taču arī dabīgie ir labi sevi pierādījuši un pierādījuši savu efektivitāti dobēs. Pelnu uzlējums ir populārs vasaras iemītnieku vidū.

Kā laistīt tomātus jūlijā ar pelnu uzlējumu

Pagatavošanai ņem: 1 glāzi koksnes pelnu (tie ir jāizsijā); 10 litrus karsta ūdens. Pelnus pārlej ar ūdeni un atstāj uz dienu, laiku pa laikam apmaisa un pēc tam nokāš. Zem saknes ielej 1–1,5 litrus, bet pirms tam tomāti kārtīgi jāaplaista ar tīru ūdeni.

Kā barot tomātus ar raugu

Pagatavošanai ņem: 1 paciņu sausā rauga; 2 ēdamkarotes cukura; 10 litrus ūdens. Sajauc raugu ar cukuru, pievieno nedaudz silta ūdens, lai iegūtu šķidru maisījumu, un pēc tam izšķīdina to spainī ar ūdeni.  Sausā rauga vietā var ņemt 100 g svaiga rauga un izšķīdināt to spainī ar ūdeni. Laisti 0,5 litri uz krūmu.

Ja runājam par to, cik bieži laistīt tomātus jūlijā, tas ir atkarīgs no laikapstākļiem: parasti 1–2 reizes nedēļā, karstā laikā – 3 reizes nedēļā. Siltumnīcā jālaista biežāk – reizi 2–3 dienās, jo tur augsne ātrāk izžūst. Tomātiem patīk pilienveida apūdeņošana, bet, ja tādas nav, tad vienkārši aplaistiet pie saknes un pēc tam uzirdiniet augsni.

Un neaizmirstiet galveno laistīšanas noteikumu visām kultūrām: labāk laistīt retāk, bet vairāk, nekā nedaudz un bieži.

Un vēl viens padoms: novāciet tomātus, tiklīdz tie nogatavojas, un, ja neesat bieži dārzā, tad izvēlieties gandrīz nogatavojušos – tos var atstāt mājās nogatavoties. Lieta tāda, ka nogatavojušies tomāti (tāpat kā gurķi) atņem augam spēku un neļauj nogatavoties jauniem, maziem tomātiem.