Sniegs virs 20 cm un mīnus 15 grādi! Meterologs paziņo, kad Latvijā iestāsies kārtīga ziema

Foto – Pexels

Meteorologs Jānis Trallis mikroblogošanas vietnē “X” pastāstījis, kad gandrīz visā Latvijas teritorijā uzsnigs pirmais “kārtīgais” sniegs, kas daudzviet Latvijas pilsētu pārsniegs pat 20 cm dziļumu! Kur tieši gaidāms vislielākais sniegs un viszemākā temperatūra?

Tāpat viņš arī minējis, ka šajos pašos datumos Latvijā iestāsies īsta ziema arī raugoties no termometra stabiņa “viedokļa” – dažos reģionos, kas robežojas ar Igauniju, piemēram, Valmieras pusē, šajā laika periodā termometra stabiņš var noslīdēt pat līdz mīnuss 15 un vairāk grādiem. Tikpat auksts būs arī Rēzeknē un tās apkārtnē.

“ECMWF prognozētā sniega sega un minimālā gaisa temperatūra šīs nedēļas beigās – 26.novembrī” – viņš raksta savā publikācijā vietnē “X”.

Iepriekš jau ziņots, ka nākošās nedēļas sākums Latvijas teritorijā gaidāms apmācies, bet brīžiem tomēr arī laiks skaidrosies. Dažviet paredzams neliels vai slapjš sniegs. Pirmdien gaidāms lēns vai mērens austrumu vējš, bet otrdien kļūs aukstāks – ziemeļu vējš kļūs dominējošs. Naktī uz pirmdienu ceļu satiksmes dalībniekiem jābūt uzmanīgiem, jo austrumu rajonos redzamību var ietekmēt miglas veidošanās.

Trešdiena tiek prognozēta vēl vēsāka tieši nakts stundās. Dienas laikā gan arī vēsums saglabāsies un termometra stabiņš nepārsniegs
2…-4 grādu robežu.

Trešdien lielāko dienas daļu saglabāsies līdzīgi laika apstākļi, taču vakarā sāksies plaša ciklona ietekme, ko pavadīs brāzmains vējš un nokrišņi, arī slapjš sniegs.

Ceturtdienas rītā galvenokārt austrumu teritorijā būs izveidojusies neliela sniega sega un ceļi dažviet būs slideni. Gaidāma arī vēja pastiprināšanās, īpaši pie jūras – ziemeļrietumu vējš naktī uz ceturtdienu var sasniegt pat 25-27 metrus sekundē. Siltāka gaisa masa ieplūdīs Latvijas teritorijā, turpinot uzturēt termometra stabiņu starp -1…5 grādu diapazonā gan naktīs, gan arī dienas laikā.

Nedēļas nogalē atkal gaidāmas aukstāka gaisa masas, laikapstākļi kļūs pa īstam dzestri – austrumos gaisa temperatūra varētu pazemināties līdz pat -10 grādiem. Dažviet paredzams sniegs vai slapjš sniegs.

Leave a Comment