Šis mēslojums nodrošinās, ka jūsu peoniju ziedus apskaudīs visi kaimiņi

Peonijas ir skaisti ziedi. Un tās var uzziedēt tā, ka pat kaimiņi varētu apskaust jūsu puķu dārzu. Viss ir atkarīgs no pareizas kopšanas, kuras viena no galvenajām sastāvdaļām ir barošana.

Nekaitēs zināt, ka šiem floras pārstāvjiem patīk kultivētas smilšmāla augsnes. Tādas, kurās ir dziļi gruntsūdeņi un nedaudz skāba reaģējošā vide.

Kā norāda pieredzējuši dārzkopji, ja jūsu dārzā ir mālaina augsne, to var uzlabot, sasmalcinot. Savukārt smilšainajās augsnēs var pievienot mālu, bet skābo augsni vajadzētu atūdeņot.

Peoniju stādīšanas stadijā dod slāpekļa-kālija mēslojumu. Kad ir pienācis laiks, kad parādās pumpuri, uzsvars tiek likts uz mēslošanu ar slāpekli. Ziedēšanas laikā vēlams izmantot kālija sulfīdu un superfosfātu.

Ja veicam lapu mēslošanu, izmantojam šķīdumu ar minerālmēslojumu (apsmidzina ziedus saskaņā ar norādījumiem). Pieredzējuši dārzkopji iesaka lapu barošanu veikt vēlu vakarā vai mākoņainā dienā. Taču nepārspīlējiet ar mēslojumu, citādi ziedu vietā jūs iegūsiet lapu pārpilnību.

Tautas metodes

Pelnu izmantošana. Koksnes pelni ir bagāti ar kāliju un kalciju, kas ir svarīgi peoniju augšanai un ziedēšanai. Pelnus var izkaisīt virs augsnes, veidojot plānu slāni vai pievienot komposta kaudzē.

Nātru uzlējums. Nātrēm ir lielisks barības vielu sastāvs, un tās tiek izmantotas kā mēslojums. Sagatavojiet nātru uzlējumu, paņemiet dažas saujas svaigu nātru un aplejiet tās ar ūdeni. Ļaujiet nostāvēties 2-3 dienas, pēc tam varat apūdeņot peonijas ar šo šķidrumu. Tas palīdzēs uzlabot augu veselību un izturību pret kaitēm.

Fermentēts dārzeņu uzlējums. Šis ir tradicionāls mēslojuma veids, ko iegūst, izmantojot dārzeņu atlikumus (piemēram, kartupeļus, burkānus, tomātus). To var samaisīt ar ūdeni un ļaut nostāvēties dažas dienas pirms apūdeņošanas. Šāds šķidrums ir bagāts ar mikroorganismiem, kas uzlabo augsnes veselību.

Leave a Comment