Pašgatavots aukstās gaļas asorti. Laba “zacenīte” tavam svētku galdam

Pagatavošanas gaita:

Pēc tam notecinām ūdeni, noskalojam gaļu un, ja nepieciešams, noņemam sariņus. Ievietojam gaļu atpakaļ katlā. Aplejam ar aukstu ūdeni un uzliekam uz vidējas uguns.

Tiklīdz otrais ūdens uzvārās, sāks parādīties putas. Tās ir rūpīgi jānoņem ar šūmkaroti; no tā ir atkarīgs buljona caurspīdīgums. Pa to laiku sagatavojam dārzeņus. Nomizojam un nomazgājam sīpolus un burkānus; pēc vēlēšanās vienu sīpolu var atstāt ar mizu.

Kad visas putas ir noņemtas, samazinām uguni līdz minimumam. Pievienojam sagatavotos dārzeņus, lauru lapas un melnos piparus. Pievienojam sāli, bet ne daudz, apmēram 1 ēdamkaroti uz 6 litru katlu.

Eksperti apgalvo, ka šajās 4 zvaigžņu zīmēs dzimst bagātākās sievietes

Tad jāapbruņojas ar pacietību. Ļaujam visam vārīties uz nelielas uguns (lai saglabātos lēna vārīšanās). Uzliekam vāku un vārām 6-7 stundas, ne mazāk. Šajā laikā gaļa kļūs neticami mīksta un ļoti viegli atdalīsies no kauliem.

Lasi vēl: Kā palielināt gurķu ražu, izmantojot medu – interesants dārzkopju triks

Pēc tam, kad ir pagājis noteiktais laiks, jāizņem gaļa no katla un jāļauj tai nedaudz atdzist. Izkāšam buljonu cauri pāris marles kārtām. Gaļu saplucinām šķiedrās vai sagriežam mazos gabaliņos, pēc vēlēšanās. Ieliekam gaļu atpakaļ katlā. Aplejam ar izkāsto buljonu.

Tad visu liekam atkal uz uguns un nedaudz uzkarsējam, ar karoti uzmanīgi noņemam tauku kārtiņu no virsmas. Man personīgi nepatīk sasaluši tauki, bet tā ir gaumes lieta.

Ja tev iet pie dūšas tauku slānītis, vari izlaist šo soli. Pievienojam sāli, lai buljons šķistu nedaudz pārsālīts. No tā nav jābaidās – saldētā stāvoklī viss kļūs mēreni sāļš, jo gaļa daļu sāls iesūks sevī.

Sastāvdaļas:

1 cūkas stilbiņš; 1 kilograms cūkas gurna; 1 kilograms liellopa gaļas; 1 vistas stilbiņš; 2 burkāni; 6 vidēji sīpoli; 1 tējkarote melno piparu zirņu; 6 lauru lapas; Sāls pēc garšas 3 litri ūdens; 3 daiviņas ķiploku.

 

Leave a Comment