Pamanīju, ka mamma, vārot olas, katlā lika sērkociņus – vēlāk viņa paskaidroja kāpēc tā dara

Mana mamma vienmēr liek sērkociņus katlā, kad vāra olas. Nekad iepriekš to nebiju redzējusi, bet izrādās, ka tā dara pat slavenākie pavāri. Par to, kāpēc vajag sērkociņu, stāstu.

Kā vārīt cieti vārītas olas bez plaisām: neparasti un pārbaudīti lifehacks. Ikviens, kurš kādreiz ir vārījis olas, ir saskāries ar nepatīkamu situāciju – čaumala saplaisā, olbaltums izplūst, un glītu olu vietā tiek iegūti ne no estētiski tīkamākajiem eksemplāriem. Tomēr ir daži vienkārši, bet negaidīti veidi, kā no tā izvairīties!

Sērkociņu metode. Viena no neparastākajām, bet pārbaudītākajām metodēm ir ūdenī pievienot dažas sērkociņus (bez sēra galviņām). Pietiek ar četriem vai pieciem gabaliņiem. Sērkociņu koksne izdala vielas, kas nostiprina čaulas struktūru un neļauj tai vārīšanās laikā saplaisāt. Alternatīva: ja jums nav pa rokai sērkociņu, varat izmantot koka zobu bakstāmos – tie darbojas pēc tāda paša principa.

Citi parocīgi paņēmieni

✔ Pievienojiet sāli – tējkarote sāls uz litru ūdens ne tikai nostiprinās čaumalu, bet arī atvieglos olu tīrīšanu.

✔ Karote etiķa – īpaši noderīga, ja olas jau ir nedaudz saplaisājušas: etiķis ātri sarecēs izplūdušo baltumu un novērsīs tālāku noplūdi.

✔ Temperatūras kontrasts – pirms olu vārīšanas labāk tās iepriekš izņemt no ledusskapja vai vismaz uz minūti iemērkt siltā ūdenī. Tas samazinās temperatūras starpību un samazinās plaisāšanas risku.

Lasi vēl: Kam paredzēti šie nodalījumi veļas mazgājamajā mašīnā – es jums to atklāšu

✔ Pareiza atdzesēšana – pēc vārīšanas iemērciet olas ledus ūdenī. Tas ne tikai atvieglos mizošanu, bet arī padarīs baltumus blīvākus un cietākus.

Tagad jums ir daži forši kulinārijas triki, kas palīdzēs izvārīt ideālas cieti vārītas olas bez nevienas plaisas. Izmēģiniet, eksperimentējiet un izbaudiet ideālas olas savos iecienītākajos ēdienos!