Tas ir ne tikai pievilcīgs, bet arī pagalma zona, kurā būs rosība. Uz zāliena spēlējas mūsu bērni un mūsu mājdzīvnieki. Tikai veselīgs zāliens var izturēt visas šīs aktivitātes.
Tāpēc centieties, lai jūsu zāliens būtu veselīgs. Ja veidojat jaunu zālienu no sēklas, panākumu atslēga būs pareiza laistīšana. Šajā rakstā uzzināsiet, cik bieži vajadzētu laistīt jauno zāliena sēklu.

Cik daudz un cik ilgi laistīt jauno zāliena sēklu
Tas, cik daudz un cik ilgi laistīt jauno zāliena sēklu, ir atkarīgs no tā, vai jūs pārlaistāt esošo zālienu vai sākat pilnīgi jaunu zālienu laistīšanu no nulles. Parasti iesēto zāles sēklu, ar ko sākat jaunu zālienu no nulles, jālaista 3 līdz 4 cm ūdens nedēļā. Zāles sēklas, ko izmanto zālāja pārklāšanai, jālaista aptuveni 1 līdz 2 cm nedēļā.
Pārsēšana
Kāpēc nepieciešams pļaut veselīgu zālienu? Pārsēšana nodrošina biezāku zālienu. Jo biezāka zāle aug, jo lielākas iespējas izspiest nezāles. Mēģiniet veikt pļaušanu vienu līdz divas reizes gadā. Vispirms pļaujmašīnu pārbrauciet pāri zālienam, pļaujot zālienu mazliet īsāku (1,5 līdz 2 cm augstu) nekā parasti.
Lasi vēl: Noskaidro, vai stādāmā auga apakšā vajadzētu likt akmeņus
Zāles sēklas, ko izmanto esošā zāliena pārklāšanai, jālaista mazāk nekā sēklas, ko izmanto pavisam jauna zāliena ierīkošanai: 1 līdz 2 cm nedēļā. Ja laistīsit vairāk, pastāv risks, ka pārlaistīsiet esošo zālienu. Turklāt šādām sēklām nebūs nepieciešams tik daudz ūdens, jo esošā zāle tās nedaudz aizēnos. Laistiet pāris reizes dienā, nevis uzreiz, lai augsne būtu vienmērīgi mitra.
Jauns zāliens (atkārtota sēšana)
Veidojot jaunu zālienu, lielākā darba daļa ir augsnes sagatavošana. Pareiza drenāža un barības vielu nodrošināšana ir daļa no šīs sagatavošanas, tāpat kā laistīšana. Iespējams, jūs aizdomājaties, kāpēc laistāt augsni, kurā vēl pat nav nekas iestādīts. Taču iepriekš samitrinātā augsnē zāles sēklas sadīgst labāk un ātrāk. Tāpēc, sagatavojot augsni, maigi aplaistiet augsni ar šļūtenes smidzinātāja sprauslu. Mērķis ir panākt, lai vismaz 3 cm augsnes virskārtas būtu vienmērīgi mitras. Nepārlaistiet augsni. Pēc zāles sēklu sēšanas nedēļā laistiet augsni 3 līdz 4 cm ūdens. Sākotnēji šo daudzumu labāk sasniegt, laistot divas vai trīs reizes dienā, nevis vienreiz laistīt un daudz. Sadalot laistīšanu, jūs izvairīsieties no pārlaistīšanas, kas ir tikpat slikti kā nepietiekama laistīšana. Bet pēc dīgšanas sāciet laistīt retāk, katru reizi nodrošinot lielāku ūdens daudzumu.

Temperatūras un mitruma apsvērumi
Saglabājiet zināmu elastību, laistot zālāja sēklas, kas izmantotas jauna zāliena ierīkošanai, jo dažādos apstākļos ir nepieciešams atšķirīgs ūdens daudzums. Piemēram, nosakot, cik daudz ūdens nepieciešams jaunajām zāles sēklām, jāņem vērā temperatūra un mitrums. Karstos un sausos apstākļos būs nepieciešams vairāk ūdens (aptuveni 4 cm ūdens nedēļā). Mazāk ūdens (aptuveni 3 cm ūdens nedēļā) būs nepieciešams vēsos un mitros apstākļos. Patiesībā, laistot zālienu, neatkarīgi no tā, vai tas ir jauns vai jau esošs zāliens, vienmēr jāņem vērā laika apstākļi.
Biežāk pieļautās kļūdas, laistot jauno zāliena sēklu
Ir dažas kļūdas, ko bieži pieļauj cilvēki, kas tikko pirmo reizi iesējuši zāles sēklu:
Nepietiekama laistīšana: Ja trūkst ūdens, zāles sēklas izžūst.
Pārmērīga laistīšana: Pārmērīgs ūdens daudzums var izraisīt zāles sēklu pūšanu. Tāpēc jāņem vērā laika apstākļi. Ja laistāt laikā, kad zeme jau ir mitra (piemēram, pēc spēcīga lietus), rezultāts ir pārmitra augsne.
Nepareizs laistīšanas grafiks: Ja laistīšana tiek sadalīta pa visu nedēļu, tas ir labi, taču pārmērīga laistīšanas sadalīšana var izraisīt seklu sakņu attīstību. Ievērojiet līdzsvaru.